مبلمان حصیری یکی از انواع مبلمان مناسب برای محوطه باز ویلا و باغ است. ممکن است از خود بپرسید که مبلمان ویلایی حصیری چه ویژگی‌هایی دارد؟ و چرا برای استفاده در محوطه تا این حد محبوب است؟ در مطلب امروز هوم استایل به معرفی و بررسی ست مبلمان حصیری خواهیم پرداخت. اگر به دنبال مبلمان باغی و محوطه مناسب هستید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

ست-مبلمان-حصیری
تصویر شماره 1 – خرید ست مبلمان حصیری به علت سبکی، راحتی و دوام بالا یکی از بهترین انتخاب‌ها برای محوطه باغ و ویلا است.

مبل حصیری از چه چیزی ساخته می‌شود؟

مبل حصیری یکی از لوازم جذابی است که می توانید در طراحی حیاط ویلایی و فضای باز استفاد کنید. این مبلمان تنوع زیادی دارد و از مبل حصیری تا صندلی و میز حصیری را در بر می‌گیرد.

این نوع مبلمان می‌تواند از متریال طبیعی یا مصنوعی ساخته شود. شباهت انواع مختلف این مبلمان باغی در بافته شدن متریال است. به عبارت دیگر برای ساخت آن‌ها می‌توان از الیاف طبیعی مانند نخل یا بامبو و یا الیاف مصنوعی مانند پلی راتان استفاده کرد. اما در همه انواع این مبلمان، متریال مورد نظر بر روی یک چارچوب فلزی بافته می‌شود. امروزه استفاده از حصیر پلی راتان به علت مزایای زیادی که دارد در ساخت مبلمان محوطه به وفور دیده می‌شود.

پلی راتان در واقع یک ترکیب شیمیایی است که ظاهری مشابه حصیر طبیعی دارد. سبکی، انعطاف‌پذیری و دوام بالا، آن را به گزینه مناسبی برای ساخت مبلمان حصیری تبدیل کرده است. همچنین این متریال در برابر نور آفتاب و رطوبت نیز بسیار مقاوم است و دچار تغییر رنگ و یا تغییر شکل نمی‌شود. بنابراین به خوبی در فضای بیرونی منزل قابل استفاده است.

چرا ست مبلمان حصیری انتخاب مناسبی برای طراحی محوطه خواهد بود؟

این نوع از مبلمان محوطه، محبوب و کاربردی است و مزایای بسیاری نیز دارد. به همین علت استفاده از آن در فضای بیرون و به ویژه محوطه باغ‌ها و ویلاها رو به افزایش است. در ادامه به برخی از مزایای این مبلمان باغی می‌پردازیم.

میز-و-صندلی-حصیری
تصویر شماره 2 – تنوع بالا در طرح و بافت و وجود گزینه‌های متعدد از جمله تاب، صندلی و میز حصیری از مزیت‌های این نوع مبلمان به شمار می‌رود.

وزن سبک و جابه‌جایی راحت

مبل‌های حصیری سبک وزن هستند. این موضوع آن‌ها را به گزینه بسیار مناسبی برای فضای باز تبدیل می‌کند. در محوطه بیرونی به دلایل متعدد از جمله تغییر شرایط آب و هوایی، نیاز به جابه‌جایی و تغییر مکان مبلمان وجود دارد. مبل‌ها و صندلی‌های حصیری به علت سبک بودن به راحتی قابل حمل هستند.

تنوع بالا و وجود گزینه‌های متعدد

یکی دیگر از مزایای وسایل حصیری وجود تنوع و گوناگونی در میان آن‌ها است. طیف وسیعی از این وسایل از میز جلو مبلی حصیری گرفته تا انواع صندلی و تاب را می‌توانید به راحتی در فروشگاه‌های مبلمان بیابید. همچنین به دلیل امکان تعویض ساده کوسن‌ها و بالشتک‌های روی مبلمان، تغییر فضای محوطه نیز به سادگی انجام می‌شود.

دوام بالای مبلمان حصیری

در صورت مراقبت صحیح از این نوع مبلمان، می‌توان سال‌ها از آن‌ها استفاده کرد. ممکن است تصور کنید که سبک بودن آن‌ها نشانگر ساختاری ضعیف است اما باید بدانید که مبل‌های حصیری با کیفیت، بسیار با دوام و مقاوم هستند.

زیبایی و جذابیت ظاهری

نمی‌توان انکار کرد که مبل‌ها و صندلی‌های حصیری از نظر زیبایی‌شناسی بسیار جذاب و دلپذیر هستند. ظاهر طبیعی آن‌ها، با سلیقه‌های مختلف جور در می‌آید. همچنین به همین علت در سبک‌های مختلف طراحی محوطه نیز به خوبی با سایر عناصر هماهنگ می‌شوند.

ست مبلمان هفت نفره حصیری صنیع کار
ست مبلمان هفت نفره حصیری صنیع کار

تمیز کردن ساده و آسان

مبل‌های حصیری به سادگی تمیز می‌شوند. این ویژگی آن‌ها را به انتخابی ایده‌آل برای فضای باز تبدیل کرده است. این مبل‌ها با یک گردگیری ساده، کاملا تمیز می‌شوند و به علت سبکی آن‌ها می‌توان زیر و اطرافشان را نیز به راحتی پاکیزه و مرتب کرد.

ایمن بودن و راحتی مبلمان حصیری

یکی دیگر از مزیت‌های وزن سبک این مبلمان، ایمن بودن آن به ویژه برای کودکان نوپا است. احتمال آسیب دیدن کودکان در هنگام بازی در اطراف این مبلمان بسیار پایین است. همچنین راحتی مبل‌های حصیری باعث می‌شود که از گذراندن زمان در محوطه باز بیشتر لذت ببرید.

مبلمان-باغی
تصویر شماره 3 – مبل‌های حصیری ساخته شده از پلی راتان نوعی مبلمان باغی هستند که در برابر نور و رطوبت دوام بالایی دارند.

چند نکته که در هنگام خرید مبلمان حصیری محوطه باید در نظر بگیرید:

کیفیت متریال و بافت

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در هنگام خرید مبلمان فضای باز باید در نظر داشته باشید، کیفیت آن‌ها است. استفاده از متریال باکیفیت در ساخت مبلمان باعث خواهد شد که عمر و ماندگاری بیشتری داشته باشد. به این ترتیب برای زمانی طولانی بدون نگرانی می‌توانید از آن استفاده کنید.

هنگام انتخاب ست مبلمان حصیری علاوه بر کیفیت متریال استفاده شده در ساخت مبلمان، کیفیت بافت و اتصال به چارچوب را نیز مورد توجه قرار دهید.

چگونگی نگهداری

پیش از خرید مبلمان محوطه حتما به چگونگی نگهداری آن توجه کنید. بهتر است به دنبال گزینه‌هایی باشید که در تمام طول سال و شرایط مختلف آب و هوایی مقاومت بالایی داشته و نگهداری از آن‌ها نیز راحت باشد.

فضای موجود

مسئله دیگری که در هنگام خرید مبلمان محوطه باید مد نظر قرار دهید، مقدار فضایی است که در اختیار دارید. مساحت محوطه باز باغ، در تعداد مبل‌ها و صندلی‌ها موثر خواهد بود. به این منظور پیش از خرید، مساحت فضای موجود را اندازه بگیرید و با توجه به آن تعداد مبل‌ها و ابعاد آن‌ها را انتخاب نمایید.

تاب حصیری صنیع کار
تاب حصیری صنیع کار

اگر قصد خرید وسایل و لوازم محوطه را دارید در بخش تجهیزات فضای باز فروشگاه آنلاین هوم استایل می‌توانید انواع ست مبلمان حصیری باکیفیت را سفارش دهید. محصولات مورد نظر شما در زمانی کوتاه برایتان ارسال خواهند شد.