میز تحریر کودک یکی از بخش‌های مهم در دکوراسیون اتاق او محسوب می‌شود. چرا که کودکان و نوجوانان ساعات زیادی از روز را به مطالعه و انجام دادن تکالیف مدرسه و همچنین استفاده از لپ‌تاپ یا تبلت پشت میز تحریر می‌گذرانند. به همین علت انتخاب صحیح میز و صندلی کودک نقش بسیار مهمی در سلامت و راحتی آن‌ها خواهد داشت. در مطلب امروز هوم استایل به مهم‌ترین نکات خرید میز تحریر نوجوان و انواع آن‌ها از جمله میز تحریر چوبی خواهیم پرداخت. تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

مهم‌ترین نکات خرید میز تحریر کودک و نوجوان

همان‌طور که اشاره شد میز و صندلی لوازم مهمی در دکوراسیون اتاق کودکان و نوجوانان هستند. بسیاری از فعالیت‌های تحصیلی و سرگرمی مانند نقاشی و ساخت کاردستی بر روی میزها انجام می‌شوند. به همین علت در خرید میز تحریر باید نهایت دقت را به کار ببرید. به این منظور در زمان خرید میز تحریر برای اتاق کودکان و نوجوانان باید چند نکته مهم را مد نظر داشته باشید. در ادامه این نکات را بررسی خواهیم کرد.

ابعاد مناسب

اولین موردی که در زمان خرید میز تحریر اهمیت دارد، مناسب بودن ابعاد آن است. ابعاد میز باید متناسب با ابعاد اتاق باشد. بهتر است پیش از خرید میز، محل قرارگیری آن را مشخص کنید. در این صورت مطمئن خواهید بود که بهترین میز را از نظر ابعاد و اندازه انتخاب خواهید کرد. از طرفی میز تحریر کودک باید فضای کافی را برای قرار گرفتن وسایل و کتاب‌های فرزند شما داشته باشد. بنابراین سطح میز نباید بسیار کوچک باشد. همچنین ارتفاع میز باید برای کودک شما مناسب باشد. در واقع کودک باید به راحتی و بدون زحمت بتواند از میز تحریر خود استفاده کند.

میز-تحریر-کودک
تصویر شماره 1 – ابعاد میز تحریر کودک باید برای او مناسب باشد و با ابعاد اتاق نیز هماهنگی داشته باشد.

متریال به کار رفته در ساخت میز تحریر

نکته دیگری که در زمان خرید میز تحریر باید مورد توجه قرار گیرد، متریال استفاده شده در ساخت آن است. متریال میز تحریر باید باکیفیت و مقاوم باشد. میز تحریر چوبی احتمالا بهترین انتخاب برای اتاق کودکان و نوجوانان خواهد بود. چرا که چوب هم از نظر استحکام و هم از نظر دوام گزینه بسیار مناسبی است. علاوه بر متریال، کیفیت و نحوه ساخت میز نیز اهمیت دارد. برای کسب اطمینان بیشتر از استحکام و کیفیت میز و صندلی کودک، بهتر است خرید خود را از برندها و فروشگاه‌های معتبر مبلمان انجام دهید.

ایمنی میز تحریر کودک و نوجوان

در طراحی اتاق کودک و نوجوان توجه به ایمن بودن وسایل و لوازم از جمله مهم‌ترین اقدامات است. به این منظور باید مطمئن شوید که تمام وسایل، سطوحی صاف و بدون زدگی دارند. لبه‌های لوازم از جمله میز و صندلی کودک نیز باید کاملا ایمن و بدون گوشه‌های تیز و برنده باشد. به این ترتیب مطمئن خواهید بود که فرزندتان در محیطی ایمن تکالیف روزانه‌اش را انجام خواهد داد.

فضای ذخیره‌سازی

کودکان و نوجوانان در طول دوران رشد خود، فعالیت‌های گوناگونی را انجام می‌دهند. به همین علت به فضای ذخیره‌سازی کافی برای نگهداری وسایل خود نیاز دارند. وجود فضای ذخیره‌سازی در اتاق کودکان و نوجوانان، به حفظ نظم و ترتیب فضا نیز کمک خواهد کرد و در نهایت باعث تمرکز بهتر فرزندتان خواهد شد. بنابراین بهتر است که در انتخاب میز تحریر کودک و نوجوان به دنبال مواردی همراه با کشو و قفسه باشید.  

میز-تحریر-کودک
تصویر شماره 2 – وجود فضای ذخیره سازی کافی در میز تحریر کودک به نظم و ترتیب فضا کمک خواهد کرد.

زیبایی و سبک طراحی

پس از در نظر گرفتن نکات کاربردی و ایمنی در انتخاب میز تحریر، باید به تناسب سبک طراحی آن با سبک دکوراسیون اتاق نیز توجه کنید. اگر سبک دکوراسیون اتاق کودک شما مملو از عناصر فانتزی است، می‌توانید یک میز تحریر با برش‌های منحنی و طرح فانتزی انتخاب کنید. در اتاق نوجوانان معمولا گزینه‌های ساده‌تر و مدرن‌تر، طرفداران بیشتری دارند.  

صندلی-کودک
تصویر شماره 3 – میز و صندلی کودک را متناسب با سبک دکوراسیون و دیگر لوازم موجود در فضا انتخاب نمایید.

جدیدترین مدل‌های میز تحریر کودک و نوجوان

در ادامه برخی از مدل‌های میز تحریر جدید و مناسب برای اتاق کودک و نوجوان را به شما معرفی خواهیم کرد. این مدل‌ها برای اتاق کودکان کاملا مناسب هستند و موارد مختلف از جمله ایمنی و وجود فضای ذخیره‌سازی در آن‌ها در نظر گرفته شده است.

میز تحریر چوبی سفید

یکی از بهترین انتخاب‌ها برای اتاق کودک و نوجوان، میز تحریر چوبی سفید است. این مدل به راحتی با سبک‌ها و پالت‌های رنگی مختلف دکوراسیون ست می‌شود و در سنین مختلف نیز قابل استفاده است.

میز تحریر چوبی سفید آپادانا مدل کویین
میز تحریر چوبی سفید آپادانا مدل کویین

میز تحریر چوبی مدرن

طرح‌های مدرن میز تحریر همواره پرطرفدار و جذاب هستند. این میزها با خطوط و برش‌های ساده، ظاهری امروزی به دکوراسیون می‌بخشند. میز تحریر چوبی مدرن می‌تواند انتخاب مناسبی برای اتاق نوجوانان باشد.

میز تحریر چوبی آپادانا مدل رامونا
میز تحریر چوبی آپادانا مدل رامونا

میزهای با طرح فانتزی

طرح دیگری که در تولید میزهای تحریر برای کودکان بسیار به کار می‌رود، طرح فانتزی است. این طرح‌ها معمولا از انیمیشن‌ها یا موضوعات مورد علاقه کودکان الهام می‌گیرند. به عنوان مثال میز تحریر با طرح ماشین گزینه خوبی برای یک اتاق پسرانه خواهد بود.

میز تحریر طرح ماشین قرمز آپادانا مدل چمپیون
میز تحریر طرح ماشین قرمز آپادانا مدل چمپیون

در مطلب امروز هوم استایل به مهم‌ترین نکات خرید میز تحریر کودک و نوجوان از جمله ابعاد و اندازه مناسب، ایمنی و زیبایی پرداختیم. به منظور خرید بهترین گزینه برای فرزندتان باید این نکات را مورد توجه قرار دهید. همچنین برخی از مدل‌های جدید و مناسب میز تحریر را نیز به شما معرفی کردیم. برای خرید این مدل‌ها و مقایسه آن‌ها می‌توانید به بخش اتاق خواب کودک و نوجوان در فروشگاه آنلاین هوم استایل مراجعه فرمایید.