یکی از مهم‌ترین وظایف والدین ایجاد محیطی مناسب و دلپذیر برای فرزندشان است. از این جهت می‌توان گفت که طراحی دکوراسیون اتاق کودک یکی از دغدغه‌های والدین محسوب می‌شود. رنگ اتاق کودک در طراحی دکوراسیون نقش بسیار مهمی دارد و در همان مراحل اولیه طراحی داخلی مشخص می‌شود. رنگ‌ها به طور مستقیم بر روحیه و رفتار کودکان تاثیر می‌گذارند. به همین علت آشنایی با چگونگی انتخاب بهترین رنگ‌ اتاق بچه به والدین کمک خواهد کرد فضای مناسبی برای فرزند خود ایجاد نمایند. در مطلب امروز هوم استایل قصد داریم بهترین رنگ اتاق خواب پسرانه و دخترانه را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

رنگ-اتاق-کودک
تصویر شماره 1 – انتخاب رنگ اتاق کودک یکی از مهم‌ترین مراحل طراحی داخلی این فضا محسوب می‌شود.

اهمیت رنگ اتاق کودک

مطالعه تاثیر رنگ‌ها بر رفتار و روحیات افراد بخش مهمی از علم روانشناسی محیط را تشکیل می‌دهد. به طور کلی این علم به بررسی ارتباط میان رفتار و خلق و خوی انسان‌ها با محیط اطراف می‌پردازد. از آنجایی که هر یک از رنگ‌ها احساس خاصی را به افراد منتقل می‌کند، آشنایی با ویژگی‌های آن‌ها در طراحی بهتر دکوراسیون فضاهای مختلف به ما کمک خواهند کرد.

با توجه به این موضوع می‌توان گفت که علم روانشناسی محیط در انتخاب رنگ دیوار اتاق خواب کودک نیز می‌تواند به ما کمک کند. با توجه به ویژگی رنگ‌های مختلف می‌توانید بهترین پالت رنگ اتاق خواب دخترانه و پسرانه را انتخاب نمایید. در ادامه به بررسی ویژگی‌های رنگ‌های مختلف می‌پردازیم. با مطالعه این مطلب می‌توانید بهترین رنگ‌ها را برای اتاق خواب فرزند خود مشخص کنید.

بهترین رنگ دکوراسیون اتاق کودک

رنگ آبی برای اتاق بچه

آبی یکی از رنگ‌های آرامش‌بخش و بسیار دلنشین است. از آبی می‌توانید برای رنگ دیوار اتاق خواب یا در ترکیب با رنگ‌های دیگر استفاده کنید. رنگ آبی هم در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه و هم در اتاق پسرانه قابل استفاده است. چرا که احساس آرامش و راحتی را برای کودکان به وجود می‌آورد.

رنگ سبز در دکوراسیون اتاق کودک

رنگ سبز نیز مانند آبی از جمله رنگ‌های آرامش‌بخش است که احساس نزدیکی به طبیعت را نیز به ذهن القا می‌کند. از این جهت می‌توان گفت که سبز یکی از بهترین رنگ‌ها برای اتاق خواب کودک محسوب می‌شود. علاوه بر ایجاد آرامش ذهنی، رنگ سبز نشاط و شادابی را نیز در دکوراسیون ایجاد می‌کند.

رنگ-دیوار-اتاق-خواب
تصویر شماره 2 – سبز یکی از بهترین گزینه‌ها برای رنگ دیوار اتاق خواب کودکان است چرا که احساس آرامش و راحتی را در فضا ایجاد می‌کند.

رنگ صورتی

می‌توان گفت که صورتی یکی از رنگ های مناسب اتاق خواب دخترانه است. صورتی در علم روانشناسی رنگ با احساساتی مانند مهربانی و محبت در ارتباط است و به ایجاد محیطی لطیف کمک می‌کند. از این رنگ می‌توانید در دیوارها و اکسسوری‌ها استفاده نمایید.

رنگ زرد در اتاق کودک

رنگ دیگری که برای اتاق خواب کودک بسیار مناسب است، رنگ زرد می‌باشد. این رنگ شادابی محیط را افزایش می‌دهد. اگر در دکوراسیون اتاق کودک خود چند زون فضایی برای فعالیت‌های مختلف در نظر گرفته‌اید، رنگ زرد بهترین گزینه برای فضای بازی آن‌ها محسوب می‌شود.

رنگ نارنجی در اتاق کودک

نارنجی نیز مانند زرد یک رنگ پرانرژی و دلنشین است. رنگ نارنجی می‌تواند به ایجاد فضایی گرم و دنج کمک کند. از طرفی این رنگ به خوبی با رنگ‌های دیگر نیز هماهنگ می‌شود و از انتخاب‌های خوب برای رنگ اتاق خواب پسرانه و دخترانه است.

رنگ‌های طوسی و سفید

دو رنگ طوسی و سفید به عنوان رنگ‌های خنثی از بهترین گزینه‌ها برای رنگ دیوار اتاق خواب کودک به شمار می‌روند. این دو رنگ می‌توانند زمینه مناسبی برای مبلمان اتاق از جمله تخت کودک، میز تحریر یا کمد لباس ایجاد نمایند. توجه داشته باشید که به منظور داشتن محیطی متعادل، باید رنگ‌های خنثی را در کنار سایر رنگ‌ها مانند زرد، آبی و صورتی استفاده کنید.

رنگ-اتاق
تصویر شماره 3 – طوسی یکی از انتخاب‌های خوب برای رنگ اتاق کودک است و زمینه‌ای خنثی برای مبلمان ایجاد می‌نماید.

بهترین پالت رنگ برای دکوراسیون اتاق کودک

برای انتخاب بهترین پالت رنگ اتاق بچه باید علاوه بر سلیقه او موارد دیگری را نیز در نظر بگیرید. به این منظور بهتر است پس از اطلاع از علائق او و توجه به انیمیشن‌های مورد علاقه‌اش، به فضای اتاق نیز توجه کنید. به عنوان مثال اگر اتاق کودک شما پنجره کوچکی دارد، بهتر است که از رنگ‌های روشن و شاد مانند زرد و نارنجی در آن استفاده کنید. نکته دیگر توجه به ایجاد هماهنگی و یکپارچگی در دکوراسیون اتاق کودک است. به این منظور سعی کنید که سبک دکوراسیون، مبلمان و پالت رنگی را متناسب با یکدیگر انتخاب کنید. در پایان می‌توانید پیش از تصمیم قطعی، رنگ‌های مورد نظر را بر روی دیوار امتحان کنید. به این ترتیب با بررسی رنگ‌ها در نور و شرایط اتاق می‌توانید بهتر تصمیم‌گیری کنید.

تخت تک نفره چوبی سفید آپادانا مدل کویین
تخت تک نفره چوبی سفید آپادانا مدل کویین

به طور کلی می‌توان گفت که در انتخاب رنگ مناسب دکوراسیون اتاق کودک مهم‌ترین مسئله ایجاد تعادل بصری است. در واقع باید سعی کنید ترکیبی از رنگ‌ها را به طور متناسب در اتاق کودک به کار ببرید. در مطلب امروز هوم استایل ویژگی‌های رنگ‌های مختلف را بررسی کردیم. با توجه به موارد گفته شده می‌توانید بهترین پالت رنگ را برای اتاق فرزند خود آماده کنید. اگر قصد خرید مبلمان و وسایل با کیفیت و مناسب اتاق کودک را دارید، می‌توانید به بخش اتاق خواب کودک و نوجوان در فروشگاه آنلاین ما مراجعه کنید. در این بخش انواع تخت خواب، صندلی، دراور و کتابخانه کودک موجود و قابل سفارش می‌باشند.