در بسیاری از آپارتمان‌های امروزی سبک دکوراسیون مدرن یکی از سبک‌های محبوب و پرطرفدار می‌باشد. دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی مدرن نیز یکی از بخش‌های خانه‌های مدرن محسوب می‌شوند. اما چگونه می‌توان این سبک را در طراحی سرویس بهداشتی و حمام ایجاد کرد؟ اگر این پرسش شما نیز هست در مطلب امروز هوم استایل با ما همراه باشید. در این مطلب قصد داریم مهم‌ترین نکات و ترندهای دکوراسیون سرویس بهداشتی لاکچری و مدرن را با شما به اشتراک بگذاریم.

به طور کلی باید اشاره کنیم که سبک مدرن یکی از سبک‌های اصلی دکوراسیون است که پیش‌بینی می‌شود در سال‌های آینده همچنان پرطرفدار و محبوب باشد. از ویژگی‌های اصلی این سبک می‌توان به سادگی و مینیمال بودن اجزا و عناصر در آن اشاره کرد. این سادگی در استفاده از خطوط و اشکال هندسی و حداقل تزئینات دیده می‌شود. این ویژگی‌ها باعث شده‌اند که سبک مدرن بتواند طیف وسیعی از سلیقه‌ها را پوشش دهد. چرا که با ایجاد چند تغییر کوچک در رنگ‌ها و جزئیات می‌توان به سادگی در آن تنوع ایجاد کرد. به نظر می‌رسد که در سال 2024 سبک مدرن همراه با تاکید ویژه بر عناصر طبیعی و رنگ‌های خنثی و گرم همچنان در مرکز توجه خواهد بود و طراحان داخلی و معماران بسیاری از آن بهره خواهند برد.

سرویس-بهداشتی-مدرن
تصویر شماره 1 – ایده‌های متنوعی برای طراحی سرویس بهداشتی مدرن وجود دارد که هر شخص مطابق با سلیقه خود می‌تواند از برخی از آن‌ها استفاده نماید.

جدیدترین ایده‌های دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن

اگر به دنبال یک طرح سرویس بهداشتی جذاب و مدرن برای منزل جدید خود هستید یا قصد بازسازی سرویس بهداشتی قدیمی خود را دارید، ایده‌هایی که در ادامه آورده شده‌اند می‌توانند به شما کمک کنند. این ایده‌ها بر اساس آنچه طراحان داخلی، ترندهای دکوراسیون در سال 2024 معرفی کرده‌اند، گردآوری شده‌اند. می‌توانید از یک یا چند ایده برای زیباتر کردن طرح سرویس بهداشتی و حمام منزل خود استفاده کنید.

استفاده از متریال‌های طبیعی

ظاهر ساده و طبیعی یکی از ترندهای اصلی و محبوب در طراحی حمام و سرویس بهداشتی است که می‌تواند ظاهری آرامش‌بخش در دکوراسیون ایجاد نماید. استفاده از پنل‌ها یا روشویی کابینت‌ چوبی، کفپوش‌های سنگی یا با طرح سنگ و همچنین گیاهان طبیعی از جمله مواردی هستند که می‌توانید در سرویس بهداشتی منزل خود به کار ببرید. متریال‌های طبیعی علاوه بر ایجاد احساس نزدیکی به طبیعت، ظاهری ساده و مینیمال دارند که یکی از ویژگی‌های اصلی دکوراسیون سبک مدرن است.

علت اصلی تمایل بیشتر به این نوع طراحی را می‌توان در دسترسی کمتر به طبیعت و افزایش شهرنشینی دانست. از این جهت بسیاری از افراد سعی می‌کنند از عناصر طبیعی در طراحی منزل خود بهره ببرند.

طرح-سرویس-بهداشتی
تصویر شماره 2 – یکی از ایده‌های جدید به کار بردن سطوح و متریال‌های طبیعی مانند چوب در طرح سرویس بهداشتی است.

استفاده از رنگ‌ها و سطوح مات

کابینت‌های براق و های‌گلاس در چند سال گذشته یکی از ترندهای اصلی طراحی حمام و آشپزخانه بودند. بسیاری از افراد تمایل داشتند که در سطح کابینت‌های منزل خود از یک پوشش براق استفاده کنند. اما در سال‌های آینده این ترند کم‌کم جای خود را به سطوح مات خواهد داد. به همین علت اگر قصد سفارش کابینت یا شلف‌هایی برای دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی منزل خود را دارید بهتر است به رنگ‌ها و سطوح مات فکر کنید. یکی از ویژگی‌های سطوح مات، قابلیت پخش نور است که در نهایت به ایجاد فضایی آرامش‌بخش کمک خواهد کرد.

نورپردازی در طراحی سرویس بهداشتی مدرن

یکی دیگر از ترندهای طراحی داخلی در سال 2024 طراحی نورپردازی فضاها به صورت خاص و نوآورانه است. این مورد حمام‌ها و سرویس‌های بهداشتی را نیز در برمی‌گیرد. به منظور ایجاد یک نورپردازی خاص در طرح سرویس بهداشتی ایده‌های متنوعی وجود دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

استفاده از آینه‌های نوردار

یکی از ایده‌های جذابی که اخیرا بسیار محبوبیت یافته است، استفاده از آینه‌های نوردار است. این آینه‌ها که با نام آینه‌های نوری نیز شناخته می‌شوند همراه با چراغ تولید می‌شوند. در پشت این آینه‌ها، چراغ‌های ال‌ای‌دی نصب می‌شوند و ظاهری چشمگیر به سرویس بهداشتی می‌دهد. نوع دیگری از این آینه‌ها وجود دارند که در آن‌ها به جای ال‌ای‌دی از لامپ‌هایی بر روی سطح آینه استفاده می‌شود. هر دوی این آینه‌ها می‌توانند به عنصر جذابی در دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام مدرن منزل شما تبدیل شوند.

نور‌های مخفی و در ارتفاع پایین

یکی دیگر از ایده‌های نورپردازی که در طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن قابل استفاده است استفاده از نورهای در ارتفاع پایین و نزدیک به کف فضا می‌باشد. این سبک نورپردازی به ایجاد آرامش بیشتر در محیط حمام کمک خواهد کرد. از طرفی به علت نزدیک بودن به کف این نوع نورپردازی ایمنی فضا را نیز افزایش خواهد داد. همچنین از این نورهای مخفی در سقف سرویس نیز می‌توانید استفاده کنید.

لوازم روشنایی خاص

خرید چراغ‌های دیواری یا سقفی خاص و منحصر به فرد نیز ایده دیگری است که می‌تواند باعث هر چه جذاب‌تر شدن دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی منزل شما شود. یک لوستر مدرن و مینمال یا چراغ‌های دیواری با طرح‌های هندسی از جمله این عناصر هستند.

ایجاد راحتی بیشتر در حمام و سرویس بهداشتی

در طراحی حمام‌های امروزی راحتی و آسایش افراد در مرکز توجه طراحان داخلی و معماران قرار دارد. به همین علت برخی وسایل و عناصر جدید به حمام‌ها افزوده شده‌اند که قبلا کمتر در خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفتند. از جمله این وسایل می‌توان به وان و جکوزی اشاره کرد. وان‌ها و جکوزی‌ها می‌توانند آرامش بیشتری را برای افراد در حمام به وجود آورند و تمایل به استفاده از آن‌ها با افزایش ساعات کاری و استرس زندگی شهری بیشتر شده است. بنابراین اگر در حمام و سرویس بهداشتی منزل خود فضای کافی در اختیار دارید، حتما خرید یک وان یا وان و جکوزی را در نظر بگیرید.

وان و جکوزی تک نفره کارن کد 616
وان و جکوزی تک نفره کارن کد 616

به کار بردن الگوها و طرح‌های هندسی

از جمله ایده‌های دیگری که می‌توانید در طراحی سرویس‌های بهداشتی مدرن و امروزی به کار ببرید، استفاده از طرح‌ها و الگوهای هندسی است. این طرح‌ها را می‌توانید در کاشی‌ها، سرامیک‌ها و یا حتی در تزئیناتی مانند یک تابلوی نقاشی انتزاعی به کار گیرید. طرح‌های هندسی در دکوراسیون سرویس بهداشتی لاکچری جایگاه خاصی دارند و به چشمگیرتر شدن طرح سرویس بهداشتی کمک خواهند کرد. 

شیرآلات هوشمند در طراحی سرویس بهداشتی مدرن

تلفیق تکنولوژی‌های جدید در طراحی داخلی یکی از ترندهای ویژه در سال‌های اخیر است که امسال نیز ادامه خواهد داشت. از جمله این تکنولوژی‌ها می‌توان به استفاده از شیرآلات هوشمند در حمام و سرویس بهداشتی اشاره کرد. شیرآلات هوشمند در واقع شیرهای آب سنسورداری هستند که بدون نیاز به لمس شدن می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. این شیرها با صرفه‌جویی در مصرف آب، از هدر رفتن آن جلوگیری خواهند کرد. مزیت دیگر شیرآلات هوشمند در بهداشتی‌تر بودن آن‌ها به علت عدم نیاز به برخورد با دست است.

شیر دستشویی هوشمند kwc مدل ایکوا
شیر دستشویی هوشمند kwc مدل ایکوا

استفاده از کاشی‌های خاص و منحصر به فرد

با توجه به اینکه پوشش اصلی دیوارهای حمام و سرویس بهداشتی کاشی یا سرامیک است، این عناصر نقش مهمی در دکوراسیون این فضا ایفا می‌کنند. ایده جدیدی که در این رابطه می‌توانید به کار ببرید، استفاده از کاشی‌های متفاوت و منحصر به فرد است. در واقع در این ایده کاشی‌ها می‌توانند خود به عنوان یک اثر هنری در دکوراسیون سرویس بهداشتی عمل کنند. به این منظور می‌توانید در یک بخش خاص از دیوار سرویس بهداشتی از تعدادی کاشی متفاوت استفاده کنید یا کل فضا را با کاشی‌هایی بپوشانید که الگوی منحصر به فردی دارند.

دکوراسیون-سرویس-بهداشتی-مدرن
تصویر شماره 3 – نصب کاشی‌های با طرح‌های خاص و متفاوت یکی از ترندهای دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن در سال 2024 می‌باشد.

جزئیات منحنی شکل و فرم‌های نرم و سبک

یکی دیگر از ترندهای طراحی دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی لاکچری امسال به کار بردن اشکال و طرح‌های نرم، سبک و منحنی شکل در عناصر و جزئیات وسایل است. کابین دوش، کابینت روشویی و سینک‌های منحنی و با فرم‌های نرم از جمله مواردی هستند که می‌توانید در طراحی سرویس بهداشتی منزل خود به کار ببرید. با توجه به این ترند می‌توان گفت که استفاده از توالت‌های دیواری نیز افزایش خواهد یافت. چرا که این نوع توالت‌ها با ایجاد حس سبکی بصری، خشک بودن ظاهر فضا را کاهش خواهند داد. توالت‌های دیواری همچنین به علت سهولت تمیز کردن از وسایل محبوب برای سرویس‌های بهداشتی خواهند بود.

توالت فرنگی وال هنگ مروارید مدل سیلویا
توالت فرنگی وال هنگ مروارید مدل سیلویا

پالت‌های رنگی گرم و خنثی

رنگ‌های اصلی و مهمی که در ترندهای دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن در سال 2024 دیده می‌شود، رنگ‌های خنثی و از طیف گرم هستند. برخی از این رنگ‌ها مانند کرم، قهوه‌ای سوخته و شیری زمینه مناسبی در فضای حمام و سرویس بهداشتی به وجود می‌آورند که تا مدت‌ها از آن خسته نخواهید شد. مزیت این رنگ‌ها این است که به راحتی با انواع پالت‌های رنگی ست می‌شوند و در صورت تمایل می‌توانید هر چند وقت یکبار رنگ جزئیات و تزئینات دکوراسیون را تغییر دهید. از طرفی به علت گرم بودن طیف این رنگ‌ها، احساس آرامش در فضا غالب خواهد بود.

سرویس-بهداشتی-لاکچری
تصویر شماره 4 – پالت‌های رنگی خنثی و از طیف گرم از جمله مواردی است که طراحان در سال جدید برای طراحی سرویس بهداشتی لاکچری مورد استفاده قرار می‌دهند.

نصب کاغذ دیواری بر روی دیوارها

از ایده‌های جالب توجه و نسبتا جدید در طرح سرویس بهداشتی مدرن، استفاده از کاغذ دیواری بر روی یک یا دو دیوار است. اگر قصد دارید یکی از دیوارهای سرویس بهداشتی را به نقطه کانونی و شاخص دکوراسیون تبدیل کنید، نصب یک کاغذ دیواری زیبا و متفاوت می‌تواند ایده خوبی برای این کار باشد. همچنین اگر دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام منزل شما، یکنواخت و کسل‌کننده شده است، با نصب کاغذ دیواری بر روی یکی از دیوارها می‌توانید در زمانی کوتاه حال و هوای دکوراسیون را تغییر دهید. توجه داشته باشید که برای اجرای این ایده حتما باید از کاغذهای دیواری ضد آب استفاده نمایید.

در مطلب امروز هوم استایل به صورت جامع به ایده‌های طراحی سرویس بهداشتی و حمام مدرن پرداختیم. از ایده‌هایی که در مطلب امروز مطرح شدند می‌توانید در طراحی حمام و سرویس بهداشتی منزل خود استفاده کنید. ممکن است چند ایده را به صورت همزمان در حمام خود به کار ببرید. به عنوان مثال با خرید شیرآلات هوشمند، از تکنولوژی در طراحی داخلی بهره ببرید و همچنین با نصب یک آینه نوری، نورپردازی حمام و سرویس بهداشتی را ارتقا دهید. به طور کلی بهتر است که در زمان طراحی در رابطه با ایده‌های مورد نظر خود تصمیم بگیرید و سپس اقدام به اجرای طرح‌ها کنید. ما در فروشگاه آنلاین هوم استایل مجموعه کاملی از وسایل و مبلمان مورد نیاز حمام و سرویس بهداشتی را گردآوری کرده‌ایم که می‌توانید با مراجعه به بخش حمام و دستشویی این وسایل را مشاهده و خریداری نمایید.