انتخاب و خرید یک صندلی اداری ممکن است کار بسیار ساده‌ای به نظر برسد. اما اگر با دقت بیشتری به آن فکر کنیم، می‌بینیم که در هنگام انتخاب باید عوامل متعددی را در نظر بگیریم. این عوامل می‌توانند تصمیم و انتخاب شما را کاملا تحت تاثیر قرار دهند. از میانگین زمانی که در روز کار می‌کنید تا اقلیم و آب و هوای منطقه زندگی شما، می‌توانند بر انتخاب صندلی اداری تاثیر بگذارند. استفاده از یک صندلی اداره نامناسب می‌تواند تاثیر بسیار نامطلوبی بر بدن شما داشته باشد.

به همین علت در مطلب امروز هوم استایل انواع صندلی اداری را بررسی خواهیم کرد تا به شما در تصمیم‌گیری بهتر برای خرید کمک کنیم. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

صندلی اداری چیست؟

صندلی‌های اداری نوع خاصی از صندلی‌ها هستند که به طور ویژه برای استفاده در دکوراسیون دفتر کار و محیط‌های اداری طراحی شده‌اند. صندلی‌های اداری در انواع گوناگون و برای کاربران مختلف ساخته می‌شوند. این صندلی‌ها می‌توانند به لحاظ ابعاد، متریال استفاده شده در ساخت و همچنین قابلیت‌هایی مانند تنظیم پشتی و ارتفاع با یکدیگر تفاوت داشته باشند.

انواع صندلی اداری

صندلی ارگونومیک

صندلی‌های ارگونومیک از محبوب‌ترین انواع صندلی برای استفاده در ادارات هستند. مزایای بسیار زیاد صندلی ارگونومیک را می‌توان علت اصلی این محبوبیت دانست.

ارگونومی علمی است که به مطالعه و بررسی بهترین روش‌ها و ابزارها در طراحی وسایل و مبلمان برای استفاده انسان می‌پردازد. در واقع مبلمان ارگونومیک به گونه‌ای طراحی می‌شوند که آسیب‌های احتمالی به بدن را کاهش داده و راحتی کاربران را افزایش دهند. بنابراین یک صندلی ارگونومیک با توجه به نیاز کاربران طراحی و ساخته می‌شود. این صندلی‌ها چندین ویژگی قابل تنظیم دارند. افراد می‌توانند پشتی، تکیه‌گاه بازوها، ارتفاع و پشتی سر را در یک صندلی ارگونومی به سادگی تغییر دهند.

این صندلی‌ها دوام و مقاومت بالایی نیز دارند و به دلیل قابلیت تنظیم بخش‌های مختلف، نشستن به مدت طولانی را راحت‌تر می‌کنند. به همین علت این صندلی‌ها گزینه مناسبی برای فضاهای کاری هستند. این صندلی‌ها در اشکال و اندازه‌های گوناگون عرضه می‌شوند و تنوع بالایی در رنگ و متریال نیز دارند.

صندلی-ارگونومیک
تصویر شماره 1 – صندلی ارگونومیک با توجه به نیاز کاربران طراحی و ساخته می‌شود و قابلیت تنظیم دارد.

صندلی اداری چرمی

صندلی‌های اداری چرمی حس سبکی و راحتی را به ذهن متبادر می‌کنند. نشستن بر روی این صندلی‌ها راحت است اما معمولا برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند. صندلی‌های اداری چرمی معمولا نسبت به سایر انواع صندلی اداری قیمت بیشتری دارند. صندلی‌های چرمی بهتر است در محیط‌های خنک و با دمای پایین استفاده شوند. چرا که چرم در محیط‌های گرم می‌تواند باعث تعریق بیش از حد معمول کاربر شود و حالتی چسبنده داشته باشد. بنابراین اگر به دنبال یک صندلی اداره خاص و ویژه برای استفاده در یک محیط خنک یا سرد هستید، یک صندلی اداری چرمی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

صندلی اداری مشبک (با پشتی توری)

صندلی‌های اداری مشبک گزینه‌ای فوق‌العاده برای دفاتر کار واقع در اقلیم‌های گرم هستند. پشتی این صندلی‌ها، به صورت مشبک طراحی می‌شود. به همین علت امکان گردش هوا در قسمت پشتی صندلی وجود دارد و در طول روز از تعریق کاربران جلوگیری می‌کند.

صندلی‌های با پشتی توری معمولا بسیار سبک وزن هستند. بنابراین اگر نیاز دارید که صندلی خود را چندین بار در طول روز جابه‌جا کنید، یک صندلی مشبک می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.

صندلی-اداری-مشبک
تصویر شماره 2 – صندلی اداری مشبک به دلیل ایجاد جریان هوا گزینه مناسبی برای مکان‌های با آب و هوای گرم می‌باشد.

صندلی مدیریتی

می‌توان گفت که صندلی اداری مدیریتی بزرگ‌ترین و مستحکم‌ترین نوع صندلی موجود در میان انواع صندلی اداره است. صندلی‌ مدیریتی نشیمن و تکیه‌گاه بزرگ‌تری نسبت به سایر انواع صندلی‌ها دارد.

این صندلی با متریال بسیار باکیفیت طراحی می‌شود. به همین علت صندلی اداری مدیریتی بسیار مقاوم است و می‌توان سال‌ها بدون نگرانی از آن استفاده کرد.

صندلی-اداری-مدیریتی
تصویر شماره 3 – صندلی‌ اداری مدیریتی نشیمن و تکیه‌گاه بزرگ‌تری نسبت به سایر انواع صندلی‌ها دارد.

صندلی اپراتوری

صندلی‌های اداری اپراتوری نوع ساده‌ای از صندلی اداری محسوب می‌شوند. قیمت این صندلی‌ها به نسبت پایین‌تر از انواع دیگر است. صندلی‌های اپراتوری معمولا امکان تنظیم پشتی را ندارند و از این جهت امکانات کمتری دارند. از صندلی‌های اپراتوری برای انجام کارهای سبک اداری استفاده می‌شود.

بنابراین اگر به دنبال یک صندلی کامپیوتر برای استفاده در ساعات محدودی از روز هستید، صندلی اپراتوری می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

صندلی‌های اداری پشت بلند

صندلی‌های اداری پشت بلند به طور خاص برای افراد بلند قد طراحی می‌شوند. نشستن طولانی مدت روی یک صندلی بدون پشتیبانی مناسب از پشت و گردن می‌تواند بسیار آزار دهنده باشد، بنابراین مهم است که یک صندلی اداری متناسب با نوع بدن خود تهیه کنید. این صندلی‌ها پشتی بلندتری نسبت به انواع دیگر دارند. بنابراین افراد بلند قد می‌توانند راحتی بیشتری را با استفاده از آن‌ها تجربه کنند.

فرقی نمی‌کند که در خانه کار می‌کنید یا در یک اداره مشغول به کار هستید، در هر صورت بهتر است که خرید یک صندلی اداری مناسب را در اولویت‌های خود قرار دهید. چرا که نشستن طولانی مدت بر روی صندلی‌های نامناسب می‌تواند به بدن شما آسیب بزند. بنابراین صرف هزینه برای خرید یک صندلی اداری مناسب قطعا ارزشش را خواهد داشت.

با توجه به مطلب امروز و شناخت صحیح از صندلی‌های اداری، قادر خواهید بود صندلی مناسبی با توجه به نوع و میزان استفاده خود انتخاب نمایید. برای خرید انواع صندلی مناسب برای کار می‌توانید به صفحه ویژه صندلی‌های اداری در فروشگاه آنلاین هوم استایل مراجعه نمایید.