صندلی مدیریتی یکی از انواع صندلی اداری است که معمولا در دکوراسیون اتاق مدیریت استفاده می‌شود. صندلی مدیریت بسیار باکیفیت، راحت و خوش ساخت است. به همین علت این نوع صندلی در دفاتر و اتاق‌های کار محبوبیت بسیار زیادی دارد. این صندلی‌ها به افراد امکان می‌دهند که برای ساعت‌های طولانی پشت میز خود بنشینند و بدون خستگی پروژه‌های خود را پیش ببرند. در مطلب امروز هوم استایل به بررسی انواع صندلی مدیریت و ویژگی‌های آن‌ها خواهیم پرداخت. برای خرید بهترین صندلی مدیریتی تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

صندلی-مدیریت
تصویر شماره 1 – ابعاد پشتی و نشیمن صندلی مدیریت معمولا بزرگ‌تر از انواع دیگر صندلی اداری است.

نشستن در وضعیت نامناسب حتی برای چند ساعت فشار زیادی بر شانه‌ها، پشت و گردن شما وارد خواهد کرد و می‌تواند منجر به کشیدگی عضلات و آسیب به ستون فقرات گردد. برای جلوگیری از این موارد باید به فکر تهیه یک میز و صندلی اداری مناسب برای دکوراسیون دفتر کار خود باشید. صندلی‌های اداری باکیفیت به گونه‌ای طراحی می‌شوند که برای مدت زمان طولانی از بدن شما پشتیبانی و محافظت می‌کنند.

در زمان خرید صندلی اداری باید با چند ویژگی اصلی آن‌ها آشنا باشید. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به نوع صندلی و مکانیزم‌های مختلف آن اشاره کرد.

انواع صندلی اداری

یکی از مباحث مهم در انتخاب صندلی اداری نوع آن است. صندلی‌های اداری را می‌توان به چند نوع اصلی تقسیم کرد. این انواع عبارتند از: صندلی مدیریتی، صندلی کارمندی، صندلی کارشناسی و صندلی اپراتوری. برخی از ویژگی‌ها در تمام انواع این صندلی‌ها مشترک است. به عنوان مثال عموما تمام صندلی‌های اداری قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند. همچنین پایه‌های چرخدار نیز در بیشتر این صندلی‌ها مشاهده می‌شود. یکی از تفاوت‌های اصلی صندلی مدیریتی با صندلی‌های دیگر از جمله کارشناسی، ابعاد آن است. نشیمن و پشتی صندلی‌های مدیریتی معمولا بزرگ‌تر هستند. متریال استفاده شده در ساخت این صندلی‌ها نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند.

بهترین-صندلی-اداری
تصویر شماره 2 – بهترین صندلی اداری باید راحتی و آسایش افراد را در هنگام نشستن‌ برای زمانی طولانی فراهم کند.

مکانیزم‌های مختلف صندلی اداری

بخش‌های مختلف صندلی‌های اداری معمولا قابل تنظیم هستند. به این قابلیت تنظیم، مکانیزم‌ گفته می‌شود. در واقع این مکانیزم‌ها، امکان حرکت و کنترل پشتی و نشیمن صندلی را فراهم می‌کنند. این امکان باعث ارگونومیک شدن صندلی و در نتیجه راحتی بیشتر کاربران می‌شود. به طور کلی مکانیزم‌های صندلی مدیریتی به سه دسته تقسیم می‌شوند: مکانیزم L، مکانیزم تیلت و مکانیزم سینکرون.

  • مکانیزم L ساده‌ترین نوع در میان انواع مکانیزم صندلی مدیریتی است. در این مکانیزم تنها پشتی صندلی حرکت می‌کند و نشیمن ثابت باقی می‌ماند.
  • در مکانیزم تیلت پشتی و نشیمن هر دو تغییر می‌کنند. این تغییر به صورت همزمان و هماهنگ با یکدیگر انجام می‌شود.
  • مکانیزم سینکرون تا حدی مشابه مکانیزم تیلت می‌باشد. تفاوت سینکرون در امکان حرکت مستقل پشتی و نشیمن آن است.

بهترین صندلی مدیریتی کدام است؟

شناخت برندهای باکیفیت در انتخاب بهترین صندلی مدیریتی اهمیت ویژه‌ای دارد. زمانی که صحبت از بهترین صندلی اداری به میان می‌آید، نمی‌توانیم از برند اروند نام نبریم. صندلی مدیریتی اروند مانند سایر انواع صندلی‌های اداری این شرکت از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. صندلی‌های اروند در رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند. متریال‌های استفاده شده در ساخت این صندلی‌ها نیز بسیار باکیفیت و بادوام هستند. این صندلی‌ها با روکش چرم یا پارچه عرضه می‌شوند. از مهم‌ترین مزایای آن‌ها می‌توان به مکانیزم‌های کاربردی آن‌ها اشاره کرد.

در ادامه یکی از راحت‌ترین مدل‌های صندلی مدیریتی اروند را مشاهده می‌کنید. بدنه این صندلی از چوب ساخته شده است. این بدنه چوبی در ترکیب با روکش چرم، ظاهر بسیار جذابی ایجاد کرده است که برای دکوراسیون اتاق مدیریت گزینه ایده‌آلی محسوب می‌شود. همراه با این صندلی، یک زیرپایی نیز در نظر گرفته شده است. این زیرپایی در کنار پشتی قابل تنظیم صندلی، راحتی و آسایش افراد را در حین کار با لپ‌تاپ یا استراحت فراهم می‌کنند.

صندلی مدیریتی اروند مدل ایمز
صندلی مدیریتی اروند مدل ایمز

یکی دیگر از انواع صندلی‌های اروند، مدل 3316 است که با روکش چرم طراحی شده است. این صندلی دارای مکانیزم سینکرون است و کاربر در زمان استفاده می‌تواند آن را مطابق با نیاز خود تنظیم نماید.

صندلی-مدیریتی-اروند
صندلی مدیریتی اروند مدل 3316

چرا خرید یک صندلی مناسب در دفاتر کار اهمیت دارد؟

پس از آغاز همه‌گیری ویروس کرونا، دورکاری به یکی از روش‌های رایج در ادارات و شرکت‌های مختلف تبدیل شده است. با توجه به اینکه این روزها ساعات کاری افزایش یافته و گاهی با زندگی روزمره نیز تداخل می‌یابد، داشتن یک محیط کار کاربردی و مجهز اهمیت فزاینده‌ای یافته است. شاید فکر کنید که می‌توانید روی مبل نشیمن منزل خود یا پشت میز ناهارخوری کارهای خود را انجام دهید، اما باید بدانید که داشتن یک محیط مجزا برای انجام فعالیت‌های شغلی می‌تواند به سلامت و راحتی شما کمک کند. همچنین این موضوع در تمرکز بیشتر و بهره‌وری بالاتر شما نیز موثر خواهد بود.

صندلی-اداری-ارگونومیک
تصویر شماره 3 – صندلی اداری ارگونومیک یکی از انتخاب‌های مناسب برای دفاتر کار محسوب می‌شود و از ستون فقرات و گردن کارمندان به خوبی محافظت می‌کند.

مهم‌ترین لوازم در دکوراسیون هر دفتر کار یک میز و صندلی هستند. یک صندلی و میز مناسب و باکیفیت می‌تواند به قرارگیری بهتر بدن شما در پشت میز کمک کند و نشستن طولانی‌مدت را راحت‌تر کند. از طرف دیگر یک صندلی خوش ساخت و زیبا می‌تواند دکوراسیون دفتر کار شما را نیز ارتقا دهد. در مطلب امروز به بررسی ویژگی‌ها و معرفی بهترین صندلی‌های اداری پرداختیم. با توجه به موارد گفته شده می‌توانید از بخش مخصوص صندلی اداری در فروشگاه آنلاین هوم استایل دیدن کنید و بهترین گزینه را خریداری فرمایید.