برای طراحی یک دکوراسیون دفتر کار شیک و مدرن باید عوامل مختلفی را در نظر بگیریم. برخی از این عوامل عبارتند از مبلمان، رنگ‌های مناسب و چیدمان دفتر کار . مورد دیگر نوع طراحی داخلی و تقسیم‌بندی فضاها است که باید مورد توجه قرار گیرد. در سال‌های اخیر مفهوم طراحی دفتر کار به طور کلی تغییر کرده و دچار تحول شده است. دفاتر کار مدرن و امروزی از اتاق‌های مجزا برای کارمندان مختلف که در گذشته معمول بودند، فاصله زیادی گرفته‌اند. امروزه بیشتر فضاهای اداری از پلان‌های باز و فضاهای کار مشترک در طراحی خود استفاده می‌کنند. اگر تمایل دارید در رابطه با چگونگی طراحی دکوراسیون دفتر کار شیک و مدرن اطلاعات بیشتری کسب کنید، تا پایان مطلب امروز هوم استایل با ما همراه باشید.

دکوراسیون دفتر کار خلاقانه

اولین نکته قابل توجه در دکوراسیون دفتر کار مدرن این است که این دفاتر مکانی خشک و بی‌روح برای انجام کارها نیستند. دفاتر امروزی فضایی فعال و مشارکتی هستند که به بهره‌وری بیشتر کارمندان کمک می‌کنند. وجود فضاهای مختلف و متنوع می‌تواند باعث شود که خلاقیت افراد در محیط کار افزایش یابد. به این منظور در ادارات مدرن سعی می‌شود که یک فضای باز مشارکتی در کنار تعدادی فضای بسته برای جلسات یا پروژه‌های با تمرکز بالا وجود داشته باشد.

وجود فضاهای مشارکتی در محل کار، به افراد امکان می‌دهد که پروژه‌ها را به صورت گروهی و با ایده‌های مختلف پیش ببرند. این کار برای یافتن بهترین ایده‌ها و خلاقانه‌ترین روش‌ها بسیار مفید خواهد بود.

دکوراسیون-دفتر-کار
تصویر شماره 1 – طراحی دکوراسیون دفتر کار به صورت باز به بهره‌وری بالاتر و کار گروهی بهتر کمک خواهد کرد.

استفاده از هویت برند در طراحی

طراحان در چیدمان دفتر کار مدرن سعی می‌کنند که هویت برند و ماهیت شرکت را در وجوه مختلف فضاها نشان دهند. این کار می‌تواند به ایجاد یکپارچگی بیشتر در فضاهای اداری کمک کند. از طرف دیگر این موضوع می‌تواند در ایجاد شخصیت خاص دفتر کار نیز موثر باشد. روش‌های متعددی برای ترکیب هویت برند در دکوراسیون وجود دارد. به کار بردن رنگ‌های برند در بخش‌هایی از طراحی داخلی و یا استفاده از لوگوی شرکت در فضا نمونه‌هایی از این ترکیب هستند.

arvand desk chairs 3814 model1 235x300 - چگونه یک دکوراسیون دفتر کار شیک و مدرن داشته باشیم؟

وجود فضاهای متنوع در طراحی دفتر کار

یکی از مباحثی که بسیاری از معماران و طراحان داخلی در دفاتر کار مدرن مورد توجه قرار می‌دهند، وجود فضاهای متنوع و گوناگون است. از آنجایی که افراد ساعات زیادی از روز را در محل کار خود می‌گذرانند، فراهم کردن شرایط استراحت در کنار فضای کار اهمیت ویژه‌ای دارد. به همین علت در بیشتر شرکت‌های امروزی شاهد وجود فضاهای استراحت با مبل‌های راحتی، فضای صرف غذا و حتی سالن‌های ورزشی و بخش‌های سرگرمی هستیم. این نکته در بالاتر رفتن کارایی کارمندان بسیار موثر خواهد بود. چرا که یک محیط خشک اداری، بر خلق و خوی افراد تاثیر منفی خواهد گذاشت. در نتیجه خلاقیت و بهره‌وری نیز کاهش محسوسی خواهد یافت. به عبارت دیگر می‌توان گفت که فضاهای سرد و بی‌روح که بدون توجه به نیازهای کارمندان طراحی شده‌اند، نمی‌توانند الهام‌بخش باشند. این در حالی است که یک محیط اداری که به خوبی و با دقت طراحی شده باشد، باعث ایجاد نوآوری بیشتر در کسب و کارها خواهد شد.

طراحی-دفتر-کار
تصویر شماره 2 – وجود فضاهای مختلف کار و استراحت در طراحی دفتر کار ، از خستگی ذهن کارمندان جلوگیری می‌کند.

عملکرد را در اولویت قرار دهید

اصل اساسی در هر دفتر یا فضای کاری این است که بتوانید به راحتی بر کار تمرکز کرده و پروژه‌ها را انجام دهید. بنابراین اگرچه ممکن است بدیهی به نظر برسد اما باید اشاره کنیم که در طراحی دکوراسیون دفتر کار باید عملکرد را در اولویت قرار دهید. به این منظور باید تمام جزئیات مورد نیاز را در نظر بگیرید. مواردی مانند محل قرارگیری پریزهای برق و یا مکان قرار دادن تجهیزاتی مانند اسکنرها یا چاپگرها مثال‌هایی از این جزئیات طراحی هستند. همچنین توجه به چگونگی بهینه‌سازی فضا و چیدمان بهتر وسایل نکته دیگری است که بر عملکرد کارمندان تاثیر خواهد گذاشت. به خرید وسایلی مانند یخچال، مایکروویو و قهوه‌ساز برای اتاق استراحت نیز فکر کنید. به طور کلی می‌توان گفت که برای داشتن بهترین عملکرد در فضای کار باید به کاربردی بودن مبلمان و وسایل توجه داشته باشید.

خرید مبلمان استاندارد

مورد بعدی در طراحی یک دفتر مدرن، توجه به راحتی کارمندان است. این راحتی ابعاد مختلفی دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، وجود مبلمان مناسب است. خرید میز و صندلی‌های استاندارد به افراد اجازه می‌دهد که با آسایش بیشتری پروژه‌های خود را انجام دهند.

علاوه بر میز و صندلی، خرید لوازم نظم‌دهنده مانند قفسه‌ها و فایل‌ها را نیز در نظر داشته باشید. این وسایل به مرتب ماندن دفتر کار شما کمک خواهند کرد.

مبلمان-اداری
تصویر شماره 3 – مبلمان اداری استاندارد با ایجاد راحتی برای کارمندان، بهره‌وری آن‌ها را بالاتر خواهند برد.

طراحی یک اتاق کنفرانس مناسب

در زمان طراحی دفتر کار خود، محل مناسبی را به یک اتاق کنفرانس اختصاص دهید. وجود یک اتاق کنفرانس به برگزاری بهتر جلسات اداری کمک خواهد کرد. بهتر است این فضا در محیطی خلوت و بدون رفت و آمد طراحی شود.

دکوراسیون دفتر کار را به گونه‌ای منحصر به فرد طراحی کنید

یکی از نکات طراحی داخلی تلاش برای ایجاد فضاهای منحصر به فرد است. همان‌طور که اشاره شد بهتر است با الهام از هویت برند و نوع فعالیت هر کسب و کار، فضا را به گونه‌ای خاص طراحی کنید. منحصر به فرد بودن و وجود یک شخصیت قابل تشخیص در طراحی فضای کار، در ایجاد همبستگی بیشتر کارمندان و احساس نزدیکی آن‌ها به کسب و کار مورد نظر مفید خواهد بود.

سبک‌های مناسب برای یک دکوراسیون امروزی

برای طراحی یک دفتر کار مدرن می‌توانید سبک‌های صنعتی و مدرن را در دکوراسیون و مبلمان با یکدیگر ترکیب کنید. در سبک مدرن عمدتا از خطوط ساده و مبلمان مینیمال استفاده می‌شود. سبک صنعتی نیز حال و هوای کار حرفه‌ای را به ذهن متبادر می‌کند. بنابراین ترکیب این دو سبک می‌تواند گزینه مناسبی برای دفاتر شیک و امروزی باشد.

nomanzi desk savizs207 model2 235x300 - چگونه یک دکوراسیون دفتر کار شیک و مدرن داشته باشیم؟

طراحی اتاق مدیریت مدرن

یکی از فضاهای مهم در هر شرکت، اتاق مدیریت است. این اتاق باید به گونه‌ای طراحی شود که ایده‌های اصلی شرکت در آن نمایان باشد. همچنین این فضا حس و حال و سبک کلی سایر فضاها را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد. در یک طراحی دکوراسیون مدرن برای اتاق مدیریت بهتر است از وسایل و مبلمان مینیمال استفاده کنید. همچنین شلوغی را به حداقل برسانید. برای سازماندهای بهتر وسایل از کمدها و فایل‌های اداری به تعداد لازم بهره ببرید.

رنگ‌های مناسب یک دفتر کار مدرن

یکی از مهم‌ترین المان‌ها در طراحی هر فضا، رنگ است. رنگ‌ها تاثیر شگفت‌انگیزی بر ذهن ما می‌گذارند و می‌توانند بر میزان بهره‌وری ما موثر باشند. در دفاتر کار نیز رنگ یکی از اولین مواردی است که بر ناخودآگاه افراد تاثیر می‌گذارد. رنگ‌های آرامش‌بخش مانند آبی و سبز در طراحی فضاهای اداری رایج هستند. آبی یکی از رنگ‌هایی است که خلاقیت و تمرکز ذهن را تقویت می‌کند. استفاده از تناژهای مختلف رنگ سبز نیز به آرامش بیشتر و کاهش اضطراب کمک خواهد کرد. رنگ‌های خنثی مانند سفید، کرم و خاکستری نیز انتخاب‌های مناسبی برای محیط کار هستند. این رنگ‌ها احساس راحتی و سکون را در ذهن ایجاد می‌کنند. به همین علت به کارمندان اجازه می‌دهند که بر پروژه‌های خود متمرکز شوند. رنگ‌های گرم مانند قرمز، نارنجی و زرد در ترکیب با رنگ‌های دیگر و به صورت محدود می‌توانند یک فضای کار مدرن و شیک ایجاد نمایند.

متریال‌های مناسب در یک دفتر کار مدرن

برخی از متریال‌ها در طراحی دفاتر کار مدرن جایگاه ویژه‌ای دارند. چوب‌های روشن، شیشه و فلز مهم‌ترین متریال‌ها در شرکت‌های مدرن هستند. استفاده از این متریال‌ها در مبلمان، اجزا معماری و پارتیشن‌ها می‌تواند باعث ایجاد ظاهری مدرن و امروزی در محل کار شما شود.

چیدمان-دفتر-کار
تصویر شماره 4 – وجود نور کافی در دفتر کار در چیدمان دفتر کار مدرن از رنگ‌ها و بافت‌های مختلف برای ایجاد تنوع و جذابیت بصری استفاده کنید.

از اکسسوری‌ها و لوازم دکوراتیو نیز استفاده کنید

اکسسوری‌ها و لوازم تزئینی می‌توانند در یک فضای کاری تفاوت زیادی ایجاد نمایند. این وسایل محیط را گرم‌تر، صمیمی‌تر و دعوت‌کننده خواهند کرد. همچنین می‌توانید از بافت‌ها و رنگ‌های مختلف برای ایجاد تنوع بیشتری در محیط کار بهره ببرید. این بافت‌ها را در قالیچه‌ها، روکش مبل‌ها و لوازم تزئینی چوبی استفاده کنید.

مورد دیگری که می‌تواند به یک دفتر کار زندگی بیشتری ببخشد، استفاده از تعدادی گل و گیاه است. گیاهان به عنوان یک عنصر طبیعی، تاثیر بسیار مثبتی بر ذهن کارمندان خواهند گذاشت.

تامین نور مناسب فضای کار

نور یکی از اصلی‌ترین نیازهای هر دفتر کار می‌باشد. به منظور تامین نور مناسب، فضاهای کار را نزدیک به پنجره‌ها قرار دهید. در صورت کمبود نور طبیعی بهتر است بخش‌های خدماتی مانند آشپزخانه، سرویس‌های بهداشتی یا فضای استراحت را در بخش‌های میانی یا در کنار دیوارها تعریف کنید. همچنین از لوازم روشنایی به تعداد کافی در فضاها استفاده نمایید.

در نظر گرفتن یک اتاق انتظار شیک

در دفاتر کار مدرن علاوه بر کارمندان به راحتی مراجعان نیز توجه ویژه‌ای می‌شود. به همین علت در این دفاتر معمولا یک فضای مجزا به عنوان سالن انتظار طراحی می‌گردد. در این فضا از مبلمان مخصوص پذیرش و فضای مهمان استفاده می‌شود. نیمکت، مبل و صندلی راحتی و تعدادی میز می‌تواند محیط مناسبی برای مراجعان شرکت شما فراهم کند. همچنین این فضا به منظم‌تر شدن روند کاری شرکت نیز کمک خواهد کرد.

arvand bench florence model2 235x300 - چگونه یک دکوراسیون دفتر کار شیک و مدرن داشته باشیم؟

حال که با چگونگی طراحی دکوراسیون دفتر کار مدرن و شیک آشنا شدید، می‌توانید محیط کار خود را به محیطی جذاب و دلپذیر تبدیل نمایید. ما در فروشگاه آنلاین هوم استایل بهترین و باکیفیت‌ترین مبلمان اداری را از برندهای اروند، استیل هامون، صنایع نظری و … برای شما آماده کرده‌ایم. با جستجو و مقایسه محصولات مختلف موجود در فروشگاه می‌توانید به راحتی وسایل مورد نظر خود را سفارش دهید و در زمانی کوتاه دریافت نمایید.