میز آرایش یکی از اجزا اصلی مبلمان در دیزاین اتاق خواب دخترانه و دیزاین اتاق خواب عروس محسوب می‌شود. این میزها بسیار کاربردی هستند و با امکانات خود آرایش، پیرایش و حاضر شدن افراد را ساده‌تر می‌کنند. علاوه بر این میزهای آرایش در دیزاین اتاق خواب نیز می‌توانند نقشی کلیدی داشته باشند. با این حال وجود انواع گوناگون مدل میز آرایش ممکن است انتخاب را برای شما دشوار کند. به همین علت در مطلب امروز هوم استایل، مواردی را که در زمان خرید این میزها باید مورد توجه قرار دهید، گردآوری کرده‌ایم. با مد نظر قرار دادن این نکات، خرید آسان‌ و مناسبی خواهید داشت. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

ابعاد میز آرایش را مشخص کنید

اولین نکته در هنگام خرید میزهای آرایش، مشخص کردن ابعاد آن‌ها است. برای این کار ابتدا باید محل قرارگیری میز را به دقت اندازه بگیرید. به این ترتیب قادر خواهید بود میزهایی با ابعاد متناسب را با هم مقایسه نمایید. همچنین با مشخص کردن ابعاد میز، گزینه‌های نامناسب نیز حذف خواهند شد. در نتیجه انتخاب برای شما ساده‌تر خواهد بود. در زمان اندازه‌گیری ابعاد مورد نظر، فضای کافی برای نشستن و جابه‌جایی را نیز در نظر بگیرید. همچنین توجه داشته باشید که میز باید نسبت به سایر وسایل فاصله مناسبی داشته باشد و عملکرد سایر بخش‌ها را مختل نکند.

مدل-میز-آرایش
تصویر شماره 1 – ابعاد و مدل میز آرایش را متناسب با سایر وسایل و مبلمان و هماهنگ با سبک دکوراسیون اتاق انتخاب نمایید.

وجود فضای ذخیره‌سازی در میزها  

میزهای آرایشی که فضای ذخیره‌سازی دارند، به شما در مرتب و منظم نگه‌داشتن وسایل آرایشی و بهداشتی نیز کمک خواهند کرد. اگر به چنین فضایی نیاز دارید، در هنگام خرید، میزهایی همراه با کشو یا کمد را انتخاب نمایید. اگر تعداد وسایل شما زیاد است، بهتر است به دنبال میزهایی با کشوهای جادارتر بروید. این فضای ذخیره‌سازی با نگهداری از لوازم آرایش، زیورآلات و عطرها در مرتب و منظم ماندن اتاق شما نقشی کلیدی خواهند داشت.

میز آرایش نومنزی مدل سیدا s113
میز آرایش نومنزی مدل سیدا s113

مدل میز آرایش را متناسب با دکوراسیون اتاق انتخاب نمایید

مورد بعدی که در زمان خرید میزهای آرایش باید در نظر بگیرید، مدل آن‌ها است. مدل میزها باید با سبک دکوراسیون و دیزاین اتاق خواب هماهنگی داشته باشند. میزهای آرایش مانند سایر انواع مبلمان در سبک‌های مختلفی تولید می‌شوند. به عنوان نمونه میزهای مدرن معمولا دارای خطوط ساده و مستقیم و رنگ‌های خنثی هستند. این سبک میزها برای دیزاین اتاق خواب دخترانه مناسب‌تر می‌باشند. در مقابل میزهای سبک کلاسیک پر زرق و برق و پر از جزئیات هستند. در دیزاین اتاق خواب عروس با توجه به سبک دکوراسیون از یک مدل میز آرایش متناسب استفاده نمایید.

متریال استفاده شده در ساخت میز را در نظر بگیرید

در انتخاب میز آرایش باید از کیفیت متریال و  همچنین مقاوم بودن اتصالات، اطمینان حاصل کنید. این مورد به این علت که این میزها به صورت مداوم استفاده می‌شوند، اهمیت دارد. نکته بعدی نوع متریال است که در انتخاب بهترین گزینه برای اتاق شما نقش خواهد داشت. یکی از متریال‌های محبوب برای ساخت میز، چوب است. انواع چوب به علت رنگ و بافت زیبا و خاص خود، در سبک‌های گوناگون قابل استفاده هستند. در دیزاین اتاق خواب دخترانه و دیزاین اتاق خواب عروس میزهای چوبی در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف، انتخاب بسیار محبوب و پرکاربردی است.

میز آرایش چوبی تولیکا مدل کیا
میز آرایش چوبی تولیکا مدل کیا

متریال دیگری که در ساخت میزهای آرایش به کار می‌رود، فلز است. میزهای فلزی قیمت پایین‌تری دارند. این میزها در سبک‌های صنعتی و مدرن قابل استفاده هستند.

ایده‌هایی برای تزیین میز آرایش

حال که با مهم‌ترین نکات خرید میزهای آرایشی آشنا شدیم، بد نیست ایده‌هایی را نیز برای تزیین بهتر آن‌ها مرور کنیم.

استفاده از استندها و نظم‌دهنده‌ها

یکی از بهترین روش‌ها برای تمیز و مرتب نگه‌داشتن میز آرایش، استفاده از استندها و نظم‌دهند‌ه‌ها است. این لوازم کاربردی در ابعاد و اشکال مختلف تولید می‌شوند و می‌توانید وسایل آرایشی و بهداشتی خود را در آن‌ها قرار دهید. بنابراین با توجه به تعداد وسایل خود یک یا چند استند و نظم‌دهنده برای روی میز آرایشتان تهیه نمایید.

نظم-دهنده-میز-آرایش
تصویر شماره 2 – استفاده از نظم‌دهنده‌ها باعث خواهد شد که میز آرایش شما همواره منظم و مرتب باشد.

استفاده از آینه مناسب

برخی از میزهای آرایش همراه با آینه تولید می‌شوند اما برخی دیگر فاقد آینه هستند. در این صورت حتما به فکر تهیه یک آینه مناسب برای میز خود باشید. آینه‌ها علاوه بر بازتاب تصویر و نقش عملکردی خود در هنگام آرایش و پیرایش، به بزرگ‌تر و روشن‌تر به نظر رسیدن اتاق خواب نیز کمک خواهند کرد. این آینه باید از نظر اندازه و ابعاد با میز تناسب داشته باشد. همچنین رنگ و جنس قاب نیز باید هماهنگ با میز انتخاب شود.

نورپردازی مناسب

مورد بعدی که نقش مهمی در عملکرد میزهای آرایش خواهد داشت، وجود نورپردازی مناسب است. این نور می‌تواند به صورت طبیعی و با قرار دادن میز کنار پنجره یا به صورت مصنوعی تامین شود. بهتر است که از یک منبع نور مجزا برای میز آرایش استفاده کنید. خرید آینه‌های نوری که همراه با ال‌ای‌دی هستند نیز ایده خلاقانه‌ای خواهد بود.

دیزاین-اتاق-خواب
تصویر شماره 3 – میز آرایش همراه با آینه و نورپردازی مناسب علاوه بر نقش عملکردی خود در دیزاین اتاق خواب نیز تاثیر قابل توجه و چشمگیری دارد.

در مجموع می‌توان گفت که میز آرایش یکی از لوازم کاربردی در دیزاین اتاق خواب است. همان‌طور که گفته شد بهتر است مدل میز آرایش را با توجه به سبک دکوراسیون و سایر لوازم موجود در اتاق انتخاب نمایید. در هنگام خرید حتما به ابعاد، کیفیت ساخت و سایر مواردی که به آن‌ها پرداختیم، توجه داشته باشید. ما در فروشگاه آنلاین هوم استایل بخش مجزایی برای ست میز آرایش و آینه میکاپ در نظر گرفته‌ایم. اگر قصد خرید یک ست آرایش جدید را برای اتاق خواب خود دارید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما به این بخش مراجعه نمایید. با خرید آنلاین می‌توانید در زمان و هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرده و خرید لذت‌بخشی را تجربه کنید.