دکوراسیون ادارات و شرکت‌ها در بیشتر موارد مشابه یکدیگر و به عبارتی خسته‌کننده و تکراری است. طراحی دفتر اداری معمولا با رنگ‌هایی مانند کرم و بژ و اتاق‌های مجزا انجام می‌شود. اما آیا لزوما دکوراسیون شرکت ها باید از این قاعده پیروی کنند؟ قطعا پاسخ این سوال خیر است. نمونه‌های بسیاری از طراحی داخلی شرکت ها وجود دارد که طراحان داخلی با خلاقیت و نوآوری فضایی متفاوت ایجاد کرده‌اند. در مطلب امروز هوم استایل به بررسی برخی از نمونه‌های دکوراسیون شرکت های بزرگ جهان می‌پردازیم که می‌توانند برای طراحان و معماران الهام‌بخش باشند. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

دفتر مرکزی نایک در نیویورک

دکوراسیون شرکت خصوصی نایک در نیویورک در 6 طبقه طراحی شده است. این فضای بسیار بزرگ شامل فضاهای کاری متنوع، فضاهای جلسات و یک زمین بسکتبال سرپوشیده است. هدف اصلی طراحان داخلی این پروژه ایجاد ارتباط بین هویت برند نایک و شهر نیویورک بوده است. این ارتباط با استفاده از متریال، تصویرسازی، عکس‌ها و تایپوگرافی ایجاد شده است. 

برخی از بخش‌های قابل توجه در طراحی داخلی شرکت نایک عبارتند از: وجود فرش‌های دستباف در فضاهای مختلف، تزئینات الهام‌گرفته از بسکتبال و پنل‌های سقف اتاق کنفرانس که شبیه کف کفش طراحی شده‌اند.

طراحی-دفتر-اداری
تصویر شماره 1 – در طراحی دفتر اداری نایک یک زمین بسکتبال بزرگ وجود دارد که آن را به فضایی منحصر به فرد تبدیل کرده است.

دکوراسیون شرکت گوگل در لندن

کمپانی گوگل دفاتر زیادی در سراسر جهان دارد. یکی از جذاب‌ترین دفاتر این شرکت در شهر لندن واقع شده است. در دکوراسیون داخلی شرکت گوگل در لندن فضاهای متعدد کار، اتاق‌های جلسات در فضای باز و بسته، کافه و رستوران، بام سبز (روف گاردن) و همچنین یک سالن ورزشی بزرگ وجود دارد.

فضاهای داخلی به سبکی جذاب و سرگرم‌کننده طراحی شده‌اند. مبلمان فضاها یادآور اتاق‌های نشیمن دنج و راحت است. مبل‌های راحتی، پاف‌ها و صندلی‌های گهواره‌ای برخی از وسایل استفاده شده در دکوراسیون شرکت هستند.

طراحان پروژه در بام ساختمان، فضای نشیمن و کاشت سبزجات برای کارکنان در نظر گرفته‌اند. چشم‌انداز ویژه این بام سبز از شهر لندن آن را به محل مناسبی برای استراحت کارکنان تبدیل کرده است.

دکوراسیون-کمپانی-مشهور
تصویر شماره 2 – در دکوراسیون کمپانی مشهور گوگل از یک بام سبز به عنوان فضایی برای کار و استراحت استفاده می‌شود.

دفتر اتودسک در لهستان

اتودسک یکی از شرکت‌های مطرح در زمینه تولید نرم‌افزارهای مدلسازی سه بعدی است. دکوراسیون شرکت خصوصی اتودسک در شهر کراکوف لهستان فضایی پر از رنگ، نقاشی‌ها و تصاویر دیواری و سازه‌های اکسپوز (نمایان) است. ایده اولیه در طراحی داخلی شرکت اتودسک ایجاد فضایی به سبک صنعتی بوده است. از اولویت‌های دیگر طراحی می‌توان به وجود فضاهای پر نور و روشن اشاره کرد.

طراحان پروژه کار خود را با حروف نام شرکت آغاز کردند که یکی از خواسته‌های کارفرما بود. آن‌ها حروف Autodesk را در فضای داخلی گنجاندند و سایر مبلمان و طراحی دیوارها را بر اساس آن تکمیل کردند. این حروف از فلز ساخته شده‌اند و یک ساختار سه بعدی جذاب در فضا ایجاد کرده‌اند. به عنوان مثال در فضای ورودی حرف A بسیار بزرگ که تا سقف می‌رسد، کارکنان و مراجعان را به داخل دعوت می‌کند.

در نهایت فضای داخلی با تلفیقی از سبک‌های مدرن و صنعتی اجرا شد. در طراحی این دفتر اداری استفاده از چوب و رنگ‌های زنده و روشن در تمام فضاها مشهود است.

دکوراسیون-شرکت
تصویر شماره 3 – دکوراسیون شرکت اتودسک در لهستان با تلفیق سبک مدرن و صنعتی محیطی جذاب و امروزی دارد.

دکوراسیون داخلی شرکت اوبر

اوبر یک شرکت خدمات تاکسی است که دفتر اصلی آن در ایالت کالیفرنیا مستقر است. دکوراسیون شرکت اوبر پلان باز دارد. به عبارت دیگر تمام فضاها به یکدیگر متصل هستند و در برخی نقاط طراحان از جداره‌های شفاف برای جدا کردن فضا استفاده کرده‌اند. در مبلمان متریال چوب به وفور به کار رفته است. رنگ کف، سقف و دیوارها طیف‌هایی از خاکستری هستند که فضایی به سبک صنعتی را به ذهن القا می‌کند اما پنل‌ها و مبلمان چوبی به گرم‌تر شدن فضا کمک کرده‌اند.

طراحی-دکوراسیون-دفتر
تصویر شماره 4 – معماران پروژه در طراحی دکوراسیون دفتر اوبر از مبلمان چوبی در کنار رنگ‌های خنثی برای ایجاد تعادل کمک گرفته‌اند.

طراحی داخلی دفتر آمازون در هند

طراحان داخلی دفتر آمازون در دهلی نو، طراحی فضا را بر پایه افزایش خلاقیت و تعامل بین کارمندان انجام داده‌اند. فضاهای باز و مناطق کار اشتراکی برخی از ایده‌های آن‌ها برای رسیدن به این هدف بوده‌اند.

در دکوراسیون منحصر به فرد این دفتر اداری ترکیب ظریفی از طرح‌های مدرن و سنتی به چشم می‌خورد. طرح‌های سنتی به کار رفته در فضا با الهام از هنر هند، جزئیاتی متناسب با فرهنگ مردم این کشور را به فضا افزوده‌اند. فضاهایی برای جلسات کوچک نیز در این دفتر طراحی شده است. معماران به کمک یک دیوار سبز (گرین وال) سراسری، این بخش را به فضایی بسیار دلپذیر و آرامش‌بخش تبدیل کرده‌اند.

طراحی-داخلی-شرکت
تصویر شماره 5 – در طراحی داخلی شرکت آمازون در کشور هند از جزئیات هنر این کشور الهام‌ گرفته شده است.

امروزه دفاتر کار در اتاق‌های مجزا جای خود را به فضاهای باز در محیط کار داده‌اند. در نظر گرفتن اتاق‌های استراحت، وجود فضای باز و همچنین بخش‌های متنوع برای انجام کارها می‌تواند در بالا رفتن بهره‌وری کارکنان بسیار موثر باشد. با توجه به نمونه‌هایی که در این مطلب بررسی شدند می‌توان گفت که استفاده خلاقانه از متریال، رنگ و مبلمان در طراحی دکوراسیون شرکت ها می‌تواند فضاهای اداری را به محیطی جذاب و پویا تبدیل کند.

اگر قصد دارید با الهام از دکوراسیون شرکت هایی که امروز به آن‌ها پرداختیم، دکوراسیون دفتر کار خود را طراحی کنید، حتما به مبلمان مناسب نیاز خواهید داشت. ما در فروشگاه آنلاین هوم استایل امکان خرید آنلاین مبلمان اداری را برای شما فراهم کرده‌ایم. با مراجعه به صفحه مبلمان اداری امکان مقایسه و خرید انواع میز و صندلی اداری و همچنین فایل‌ها و قفسه‌های متنوع را خواهید داشت.