انتخاب میز صندلی کافه و رستوران یکی از مهم‌ترین بخش‌های دکوراسیون و طراحی داخلی این فضاها محسوب می‌شود. چرا که میز و صندلی کافی شاپ می‌توانند نقش مهمی در کیفیت فضا و تجربه مشتریان داشته باشند. بنابراین آشنایی با انواع صندلی و میز کافه و یک انتخاب مناسب در موفقیت کافی شاپ یا رستوران شما بسیار حائز اهمیت خواهد بود. اگر در حال طراحی یک رستوران یا کافه هستید مطلب امروز هوم استایل را از دست ندهید. در این مطلب با انواع میز و صندلی کافه از جمله میز و صندلی فلزی آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

میز-صندلی-کافه
تصویر شماره 1 – انتخاب صحیح میز صندلی کافه نه تنها بر دکوراسیون و تجربه مشتریان تاثیر مثبت دارد بلکه هویت برند شما را نیز توسعه خواهد داد.

انتخاب میز صندلی کافه

همان‌طور که اشاره شد میز و صندلی از جمله مبلمان اصلی رستوران‌ها و کافی‌ شاپ‌ها هستند. به منظور انتخاب بهتر میزها و صندلی‌های کافه باید چند نکته اساسی را مد نظر قرار دهید. در ادامه به بررسی این نکات می‌پردازیم.

– هماهنگی میز و صندلی با سبک دکوراسیون کافه

یکی از نکات مهم که در زمان خرید میزها و صندلی‌ها باید مورد توجه قرار دهید، سبک طراحی آن‌ها است. این وسایل باید با سبک طراحی داخلی رستوران یا کافه شما هماهنگی داشته باشند. در غیر این صورت ناهماهنگی به وجود آمده می‌تواند بر تجربه مشتریان تاثیر بسیار منفی بگذارد. بنابراین حتما سبک دکوراسیون کافه و رستوران را در نظر داشته باشید و با توجه به آن اقدام به خرید وسایل و مبلمان نمایید. به عنوان مثال خرید میز و صندلی‌های چوبی برای یک کافی شاپ روستیک ایده خوبی خواهد بود. صندلی و میز فلزی نیز برای کافه‌های مدرن مناسب خواهند بود.

– توجه به آسایش مشتریان

مورد دیگری که در زمان خرید میز و صندلی کافی شاپ اهمیت دارد، آسایش و راحتی مشتریان است. در واقع طراحی کافه و رستوران باید به گونه‌ای انجام شود که مشتریان احساس کنند در خانه خود هستند. به این منظور باید راحتی پشتی و نشیمنگاه صندلی‌ها را بررسی نمایید. همچنین ارتفاع مناسب و استاندارد میز و صندلی نیز بسیار مهم خواهد بود.

انواع میز و صندلی کافی شاپ

تنوع و گوناگونی در میزها و صندلی‌ها می‌تواند باعث سردرگمی افراد در هنگام خرید شود. انواع میزها و صندلی‌های مناسب رستوران و کافی شاپ را می‌توان از دو جهت تقسیم‌بندی کرد: از نظر جنس و از نظر مدل آن‌ها.

– میزها و صندلی‌های کافی شاپی از نظر جنس

پرطرفدارترین و پرکاربردترین میز و صندلی‌‌ کافه و رستوران را می‌توان از نظر متریال استفاده شده در ساخت به 5 دسته تقسیم کرد.

صندلی-کافی-شاپ
تصویر شماره 2 – ترکیب دو یا چند نوع میز و صندلی کافی شاپ با متریال‌های گوناگون ایده مناسبی برای ایجاد تنوع بصری خواهد بود.

میز و صندلی فلزی

یکی از بهترین انتخاب‌ها برای محیط‌های تجاری و به ویژه کافه و رستوران مبلمان فلزی است. صندلی و میز فلزی به علت مقاوم بودن و دوام بالا در کافی شاپ‌ها بسیار پرکاربرد و محبوب هستند. همچنین تمیز کردن آن‌ها نیز بسیار سریع و آسان انجام می‌گیرد.

میز و صندلی چوبی

گزینه دیگری که در رستوران‌ها و کافه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، میز و صندلی‌های چوبی هستند. این متریال با رنگ گرم خود امکان استفاده در فضاهای با سبک دکوراسیون مختلف را دارد. مدرن، سنتی و روستیک از جمله سبک‌هایی هستند که مبلمان چوبی به راحتی با آن‌ها ست می‌شود.

صندلی چوبی استیل هامون
صندلی چوبی استیل هامون

ترکیب چوب و فلز

مورد بعدی که به ویژه در کافی شاپ‌های مدرن دیده می‌شود، میزها و صندلی‌های ساخته شده از ترکیب چوب و فلز هستند. این نوع از مبلمان، ظاهری امروزی و مدرن به فضای داخلی رستوران و کافه می‌دهند و برای مشتریان جوان بسیار مناسب خواهند بود.

میز و صندلی ساخته شده از پلاستیک

پلاستیک نیز یکی از متریال‌های مناسب برای استفاده در مبلمان فضاهای تجاری است. امروزه صندلی‌های ساخته شده از پلاستیک‌های فشرده در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف تولید می‌شوند. از مزایای این متریال می‌توان به وزن سبک، سهولت حمل و نقل، دوام بالا و امکان استفاده در فضای باز اشاره کرد.

صندلی شاخ و برگی نگین مدل A349
صندلی شاخ و برگی نگین مدل A349

میز و صندلی حصیری

مبلمان حصیری گزینه دیگری است که برای فضاهای رستورانی به خصوص در محیط‌های باز قابل استفاده است. این متریال به علت وزن سبک و بافت زیبا، بر افزایش جذابیت بصری محیط تاثیر مثبت خواهد داشت. به علت مقاومت بالای میز و صندلی‌های حصیری در برابر رطوبت، استفاده از آن‌ها در کافه‌های ساحلی پیشنهاد می‌شود.

– میزها و صندلی‌های کافی شاپ از نظر مدل

در ادامه سه مدل از میز و صندلی‌های پرکاربرد در رستوران‌ها و کافه‌ها را مرور خواهیم کرد.

میز-کافه
تصویر شماره 3 – برای طراحی کاربردی دکوراسیون می‌توانید از میز کافه دو نفره، چهار نفره و همچنین صندلی‌های اپن در کنار یکدیگر استفاده کنید.

میز و صندلی ناهارخوری

از انواع میز و صندلی ناهارخوری برای رستوران‌ها یا بخش سرو غذا در کافه‌ها می‌توان استفاده کرد. میز ناهارخوری می‌تواند برای 4 نفر یا بیشتر طراحی شود. در رستوران‌ها برای راحتی بیشتر مشتریان معمولا میزهای با ابعاد متنوع را در بخش‌های مختلف دکوراسیون قرار می‌دهند. این اقدام علاوه بر ایجاد زون‌بندی عملکردی، تنوع بصری را نیز افزایش خواهد داد.

میزهای دو یا چهار نفره

این مدل از میز و صندلی‌های کافی شاپ برای تعداد افراد کمتری طراحی می‌شوند. در کنار میز و صندلی ناهارخوری می‌توان از این میزها برای صرف صبحانه یا عصرانه استفاده کرد. این میزها همچنین برای کار و مطالعه نیز محل مناسبی در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. در صورت کمبود فضا در دکوراسیون کافه می‌توان تنها میزهای دو و چهار نفره به کار برد. 

صندلی بار یا اپن

یکی از گزینه‌های مناسب برای کافه‌های دنج و کوچک، صندلی‌های اپن هستند که برخی از آن‌ها قابلیت تنظیم ارتفاع نیز دارند. این صندلی‌ها را می‌توانید مقابل پیشخوان کافه قرار دهید یا با میز مناسب ست کنید. با این کار از مساحت کافه به بهترین شکل استفاده خواهد شد و محل نشستن برای افراد بیشتری فراهم خواهد بود.

ست میز و صندلی بار و اپن دو نفره فلزی
ست میز و صندلی بار و اپن دو نفره فلزی

با توجه به آنچه گفته شد در هنگام انتخاب میز صندلی کافه باید به چند نکته توجه داشته باشید. مشتریان هدف و سلیقه و انتظارات آن‌ها، سبک دکوراسیون رستوران یا کافی شاپ و همچنین میزان بودجه از جمله مواردی هستند که باید مد نظر قرار دهید. توجه به این نکات، خرید مطمئن و مناسب را تضمین خواهد کرد. در فروشگاه آنلاین هوم استایل می‌توانید انواع مبلمان کافه را در سبک‌های متنوع در بخش مبلمان رستوران و کافی شاپ مشاهده و خریداری نمایید.