خرید مبلمان رستوران و میز و صندلی کافه مناسب و باکیفیت یکی از مهم‌ترین سرمایه‌گذاری‌هایی است که صاحبان کسب و کارها باید انجام دهند. خرید مبلمان مناسب باعث می‌شود که رفت و آمد مشتریان و کارکنان راحت‌تر و دکوراسیون فضا یکپارچه‌تر شود. این در حالی است که مبلمان نامناسب می‌تواند فضا را سرد، ناخوشایند و ناکارآمد جلوه دهد. مبل و میز رستوران، صندلی ناهارخوری و صندلی اپن برخی از انواع مبلمان مورد نیاز رستوران‌ها و کافه‌ها هستند. اما اگر به دنبال اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید، مطلب امروز هوم استایل در همین رابطه است. تا پایان مطلب با ما همراه باشید و با انواع مبلمان کافه و رستوران آشنا شوید. 

انواع مبلمان رستوران و میز و صندلی کافه

پیش از بررسی نکاتی که برای خرید مبلمان رستوران‌ها باید مد نظر داشته باشید، انواع مبلمان مورد نیاز را به طور اجمالی مرور خواهیم کرد.

صندلی-ناهارخوری
تصویر شماره 1 – استفاده از چند نوع میز و صندلی ناهارخوری به تنوع فضایی بیشتر در دکوراسیون کمک خواهد کرد.

میز و صندلی ناهارخوری

صندلی و میز ناهارخوری بخش مهمی از دکوراسیون کافه و رستوران را تشکیل می‌دهند. همچنین مشتریان شما با این وسایل به طور مستقیم در ارتباط هستند. بنابراین خرید میز و صندلی‌های راحت و شیک باید در اولویت شما قرار داشته باشد.

ست چهار نفره میز و صندلی رستورانی نهالسان کد ۴۲۰
ست چهار نفره میز و صندلی رستورانی نهالسان کد ۴۲۰

صندلی اپن

صندلی اپن یا صندلی بار یکی از انواع لوازمی است که در دکوراسیون رستوران‌ها و کافه‌ها استفاده می‌شود. این صندلی‌ها نسبت به صندلی ناهارخوری ارتفاع بیشتری دارند. به همین علت در کنار پیشخوان یا میزهای با پایه بلندتر به کار می‌روند. این صندلی‌ها به شما امکان استفاده از حداکثر فضای موجود را می‌دهند و برای کافه‌ها کوچک گزینه مناسبی هستند.

صندلی اپن جکدار مدل 2341
صندلی اپن جکدار مدل 2341

ست مبل‌

با توجه به نوع رستوران و فضای موجود ممکن است بخواهید یک یا چند ست مبل را نیز در دکوراسیون بگنجانید. طراحی فضاهای متنوع برای نشستن در کافه‌ها و رستوران‌ها یکی از عوامل موثر در انتخاب آن‌ها توسط مشتریان می‌باشد. به همین علت خرید یک ست یا نیم‌ ست می‌تواند ایده خوبی در طراحی دکوراسیون باشد. از مبل‌ها در بخش لابی و انتظار رستوران نیز می‌توانید استفاده کنید. به این ترتیب در ساعت‌های بسیار شلوغ روز که مشتریان باید زمانی را برای خالی شدن میزها منتظر بمانند، احساس خستگی نخواهند کرد.

شلف‌ها

وسیله دیگری که برای طراحی داخلی رستوران خود نیاز خواهید داشت تعدادی شلف و قفسه خواهد بود. این قفسه‌ها می‌توانند بر روی دیوار نصب شوند یا روی زمین قرار گیرند. در هر رستوران یا کافه با توجه به تم دکوراسیون می‌توانید کتاب‌ها، لوازم دکوراتیو یا گلدان‌های کوچک را بر روی این شلف‌ها قرار دهید.

نکات مهم در انتخاب میز و صندلی کافه و رستوران

حال که با انواع مبلمان رستوران آشنا شدیم، برخی از مهم‌ترین نکاتی را که در هنگام خرید باید به یاد داشته باشید، مرور خواهیم کرد.

دکوراسیون داخلی رستوران یا کافه

اولین موردی که در زمان خرید مبلمان باید در نظر بگیرید، سبک دکوراسیون است. نکته اساسی این است که مبلمان شما باید در هماهنگی کامل با سبک دکوراسیون باشد. در این زمینه علاوه بر سبک طراحی باید به رنگ، متریال و بافت مبلمان نیز توجه داشته باشید. مطابقت داشتن وسایل و سبک، باعث خواهد شد که هویت برند شما به طور واضح به مشتریان منتقل شده و در ذهن آن‌ها ماندگار شود.  

تناسب مبلمان با فضای داخل و خارج رستوران

اگر رستوران شما دارای یک قسمت نشیمن در فضای باز نیز هست، باید برای هر فضا از مبلمان متناسب با آن استفاده نمایید. مبلمان فضای باز باید در برابر نور خورشید، رطوبت و به طور کلی شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم باشند. اما اگر قصد دارید فقط یک نوع میز و صندلی برای داخل و بیرون رستوران بخرید، می‌توانید از مبلمان پلاستیکی یا حصیری استفاده نمایید.

میز-و-صندلی-کافه
تصویر شماره 2 – خرید میز و صندلی کافه را با توجه به محل قرارگیری آن‌ها در فضای داخلی یا بیرونی انجام دهید.

دوام بالای مبل و میز رستوران

مشتریان در تمام ساعاتی که رستوران شما باز است وارد فضا می‌شوند و بر روی میز و صندلی ناهارخوری یا صندلی اپن می‌نشینند. آن‌ها ممکن است میز و صندلی‌ها را نیز جا به جا کنند. برخی از مشتریان با فرزندان خود به آنجا می‌آیند و ممکن است بچه‌ها میز و صندلی‌ها را هل دهند یا بیندازند. به همین علت میز و صندلی کافه و رستوران شما باید در برابر ضربه و خراش بسیار مقاوم و بادوام باشد. بنابراین در هنگام خرید کیفیت، یکپارچگی محصول و اتصالات را به خوبی بررسی نمایید.

تعداد و نوع مبلمان 

اندازه‌گیری دقیق فضای رستوران پیش از خرید مبلمان نیز یکی از گام‌های مهم محسوب می‌شود. شما باید بدانید که در هر بخش از فضا به چه نوع مبلمانی نیاز دارید. همچنین تعداد مورد نیاز از هر نوع میز و صندلی یا مبل را نیز یادداشت نمایید. با مشخص شدن بهترین چیدمان در زمان طراحی دکوراسیون، تعداد و نوع مبلمان به سادگی تعیین می‌گردد. به عنوان مثال خرید میزهای مربع شکل و قرار دادن آن‌ها با زاویه 45 درجه به امکان داشتن تعداد بیشتری میز و صندلی کمک خواهد کرد. برای رسیدن به بهترین چیدمان چند بار مبلمان را در حالت‌های مختلف طراحی کنید، سپس بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

میز-ناهارخوری
تصویر شماره 3 – چیدمان صندلی و میز ناهارخوری باید به گونه‌ای انجام شود که از تمام فضا به بهترین شکل استفاده گردد.

توجه به استاندارد بودن ابعاد میز و صندلی کافه

ارتفاع و ابعاد میز و صندلی‌های رستوران باید کاملا استاندارد باشند. این امر به راحتی بیشتر مشتریان شما در زمان صرف غذا و در نتیجه آسایش و آرامش بیشتر آن‌ها کمک خواهد کرد. ارتفاع صندلی ناهارخوری حدود 45 تا 50 سانتی‌متر و صندلی اپن و بار بین 62 تا 70 سانتی‌متر است. ارتفاع استاندارد میز ناهارخوری نیز حدود 70 تا 75 سانتی‌متر می‌باشد. توجه داشته باشید که این ابعاد با توجه به تناسب ارتفاع میان صندلی و میز می‌توانند اندکی متفاوت باشند.

صندلی اپن جکدار مدل 2348
صندلی اپن جکدار مدل 2348

انتخاب میز و صندلی کافه و به طور کلی مبلمان تجاری یکی از قدم‌های دشوار در طراحی یک رستوران یا کافی شاپ است. ما در مطلب امروز سعی کردیم برخی از نکات کلیدی و مهمی را که در این مسیر می‌توانند به شما کمک کنند، بررسی کنیم. اگر به دنبال مبلمان باکیفیت، شیک و کاربردی برای رستوران یا کافه خود هستید، حتما از بخش مبلمان رستوران و کافی شاپ فروشگاه آنلاین هوم استایل دیدن فرمایید.