اگر قصد دارید طراحی دکوراسیون منزلتان خاص، جذاب و چشمگیر باشد حتما آینه کاری دیوار را در آن لحاظ کنید. استفاده از آینه کاری دکوراتیو به منحصر به فرد و متمایز شدن طراحی داخلی کمک می‌کند. در واقع آینه کاری با بازتاب نور فضا را روشن‌تر کرده و عنصر شاخصی به آن می‌افزاید. در مطلب امروز هوم استایل به انواع آینه کاری مدرن از جمله انواع آینه تراشدار می‌پردازیم. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

آینه کاری دکوراتیو چیست؟

شاید با شنیدن عبارت آینه کاری به نصب آینه‌های معمول روی دیوار فکر کرده باشید. اما آینه‌های دکوراتیو مقداری با آینه‌های معمول متفاوت هستند. این آینه‌ها که با نام آینه تراشدار نیز شناخته می‌شوند، در واقع آینه‌هایی هستند که به وسیله دستگاه سی‌ان‌سی تراش خورده‌اند. این تراش‌ها با اشکال و طرح‌های گوناگون بر روی سطح آینه انجام می‌شوند. به همین علت تنوع زیادی در این نوع آینه‌ها وجود دارد. تراش‌های روی آینه‌ها به صورت خطوطی است که در نهایت طرح‌های جذاب و خاصی را ایجاد می‌نماید.

آینه-کاری-دیوار
تصویر شماره 1 – آینه کاری دیوار از یکی از گزینه‌های محبوب طراحان داخلی به منظور روشن‌تر و دلبازتر نشان دادن فضا محسوب می‌شود.

انواع آینه کاری دیوار با آینه تراشدار

پیش از پرداختن به انواع آینه تراشدار باید اشاره کنیم که استفاده از آینه کاری در دکوراسیون یکی از ترندهای پرطرفدار این روزها است. بنابراین اگر به دنبال تغییری برای به روز کردن دکوراسیون منزلتان هستید، می‌توانید این نوع پوشش دیوار را با سایر عناصر تلفیق کنید. در ادامه انواع آینه‌های تراشدار جدید را به شما معرفی خواهیم کرد.

آینه تراشدار با طرح لانه زنبوری

احتمالا تایل‌ها و کاشی‌هایی با طرح لانه زنبوری دیده‌اید. این تایل‌ها شش ضلعی هستند و در رنگ‌های گوناگون تولید می‌شوند. آینه‌های تراشدار لانه زنبوری نیز طرحی مشابه تایل‌ها دارند. این آینه‌ها به علت شش ضلعی بودن به شکل زیبا و جذابی قابل گسترش هستند. طرح خاص این تایل‌های آینه‌ای می‌تواند هر دیواری را به عنصر شاخص دکوراسیون تبدیل کند. با توجه و سلیقه و سبک دکوراسیون منزل خود می‌توانید از این طرح در بخش کوچکی از یک دیوار یا در تمام آن استفاده کنید. 

آینه-تراشدار
تصویر شماره 2 – آینه تراشدار با طرح لانه زنبوری یکی از طرح‌های خاص و جذاب است که از جهات مختلف قابلیت گسترش دارد.

آینه‌های با طرح خیزران

طرح خیزران یکی از طرح‌های چشمگیر و جذاب آینه‌های تراش خورده است. نام این طرح به علت شباهت تراش‌های آن به ساقه‌های خیزران یا نی انتخاب شده است. آینه با طرح خیزران از نظر بصری بسیار چشم‌نواز است و چشمان بیننده را بلافاصله به خود جلب می‌کند. این طرح همچنین به علت دارا بودن خطوط مورب و کشیده، در بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضا نیز تاثیر قابل توجهی دارد. بنابراین یکی از گزینه‌های بسیار مناسب برای آینه کاری دیوار به ویژه در راهروها و فضاهای کوچک محسوب می‌شود.

آینه تراشدار طرح خیزران ایران گلسکو
آینه تراشدار طرح خیزران ایران گلسکو

آینه‌های با طرح نواری عمودی یا افقی

طرح‌های نواری عمودی یا افقی نیز یکی دیگر از انواع آینه‌های تراشدار هستند. این طرح‌ها دارای خطوط ساده عمودی یا افقی می‌باشند. از این آینه‌ها می‌توانید به منظور ایجاد تغییرات بصری در دکوراسیون استفاده کنید. آینه‌های با تراش‌های عمودی بهترین انتخاب برای فضاهای با سقف کوتاه هستند و می‌توانند سقف را بلندتر از آنچه هست نشان دهند. آینه‌های با نوارهای افقی نیز گزینه خوبی برای اتاق‌های کوچک هستند. چرا که با استفاده از آن‌ها این فضاها، بزرگ‌تر و وسیع‌تر به نظر خواهند رسید.

آینه تراشدار با طرح لوزی و مثلث

آینه‌های با خطوط لوزی و مثل شکل از گزینه‌های بسیار پرطرفدار به شمار می‌آیند. این آینه‌ها با افزودن ظاهری لوکس و تجملی به دکوراسیون، فضایی باشکوه ایجاد می‌کنند. به همین علت از آن‌ها در خانه‌هایی با سبک کلاسیک و همچنین در رستوران‌ها و هتل‌های لوکس نیز استفاده می‌کنند.

آینه تراشدار طرح لوزی نگینی ایران گلسکو
آینه تراشدار طرح لوزی نگینی ایران گلسکو

آینه‌های موزاییکی

طرح جذاب دیگری که در میان آینه‌های تراشدار دیده می‌شود، طرح موزاییکی است. بر روی این طرح از آینه‌های دکوراتیو، تراش‌هایی مشابه طرح‌های روی موزاییک‌ها و کاشی‌ها دیده می‌شود. بنابراین آینه‌های موزاییکی خود می‌توانند طرح‌ها و نقوش مختلفی داشته باشند. اگر به دنبال افزودن ظاهری شیک و چشمگیر به دکوراسیون هستید و در عین حال نمی‌خواهید از یک آینه معمولی استفاده نمایید، آینه‌های موزاییکی انتخاب خوبی برای شما خواهند بود.

فضاهای مناسب آینه کاری دیوار

حال که با انواع آینه دکوراتیو و تراشدار آشنا شدیم بد نیست به محل‌های مناسب نصب آن‌ها نیز نگاهی بیندازیم. از آینه‌های دکوراتیو در ساختمان‌های مختلف مسکونی، تجاری و تفریحی استفاده می‌کنند. به طور کلی این آینه‌ها در هر فضایی که به یک عنصر شاخص و در عین حال کاربردی نیاز داشته باشد، مناسب خواهند بود. در آپارتمان‌ها می‌توان از آن‌ها در راهروهای ورودی، اتاق نشیمن، ناهارخوری و حتی آشپزخانه استفاده کرد. نصب آینه دکوراتیو به زیبایی و دلبازتر شدن تمام این فضاها کمک قابل توجهی خواهد کرد.

آینه-کاری-مدرن
تصویر شماره 3 – یکی از روش‌های استفاده از آینه کاری مدرن در دکوراسیون، به کار بردن آن در آشپزخانه‌ها به جای کاشی یا سرامیک است.

در این مطلب به آینه کاری دیوار و معرفی انواع آینه تراشدار پرداختیم. با توجه به روند رو به رشد استفاده از این آینه‌ها در دکوراسیون، آشنایی با آن‌ها برای طراحان داخلی و صاحبان خانه‌ها اهمیت دارد. استفاده از آینه‌ها به طور کلی به روشن‌تر و دلبازتر شدن فضاها کمک می‌کنند. آینه‌های تراشدار علاوه بر این ویژگی، ظاهری لوکس و جذاب نیز به فضا می‌افزایند. ما در فروشگاه آنلاین هوم استایل بهترین و باکیفیت‌ترین انواع آینه تراشدار را ارائه می‌دهیم. برای مشاهده و خرید این آینه‌ها می‌توانید به بخش آینه کاری وبسایت مراجعه فرمایید.