آیا قصد خرید مبلمان برای اتاق خواب خود را دارید؟ می‌توان گفت که تخت خواب مهم‌ترین جز دکوراسیون هر اتاق خواب از جمله اتاق مستر است. اما کدام نوع تخت خواب دو نفره برای شما مناسب است؟ آیا با انواع سرویس خواب دو نفره آشنایی دارید؟ اگر به دنبال اطلاعات کامل و جامعی راجع به انواع مدل تخت دو نفره هستید مطلب امروز هوم استایل را از دست ندهید و در ادامه ما را همراهی کنید.

انواع سرویس خواب دو نفره

سرویس‌های خواب انواع مختلفی دارند و با تعداد و مدل‌های مختلفی عرضه می‌شوند. به همین علت در هنگام خرید سرویس‌ اتاق خواب باید بدانید که به چه نوع مبلمانی نیاز دارید و کدام سرویس برای شما مناسب است. در ادامه انواع سرویس خواب دو نفره را به شما معرفی خواهیم کرد.  

سرویس-خواب-دو-نفره
تصویر شماره 1 – انواع سرویس‌ خواب دو نفره در مدل‌های دو تکه، سه تکه و چهار تکه قابل خریداری هستند.

سرویس‌ خواب دو تکه: این ست‌ها شامل دو جز اصلی مورد نیاز دکوراسیون اتاق خواب هستند: یک تخت خواب دو نفره همراه با میز پاتختی.

سرویس خواب سه تکه: این سرویس‌های اتاق خواب نسبت به سرویس‌های دو تکه کاربردی‌تر هستند. اجزا این سرویس عبارتند از: تخت، میز پاتختی و یک کمد. بنابراین یک کمد لباس نیز به مجموعه ست دو تکه افزوده شده است و فضای مناسبی برای آویختن لباس‌ها و وسایلتان در اختیار شما قرار خواهد داد.

سرویس خواب چهار تکه: این ست‌ها هزینه بیشتری نسبت به دو نوع قبلی دارند اما می‌توان گفت که این هزینه بیشتر ارزشش را دارد. در یک سرویس چهار تکه یک میز آرایش یا دراور به تخت خواب دو نفره، میز پاتختی و کمد لباس افزوده می‌شود.  

ابعاد تخت خواب دو نفره

پیش از خرید مهم است که اتاق خواب خود را به دقت اندازه‌گیری نمایید. به این ترتیب مطمئن می‌شوید که ابعاد تخت و سایر مبلمان متناسب با مساحت و ابعاد اتاق خواب خواهد بود. همچنین این اندازه‌گیری به شما کمک می‌کند که تعداد مبلمان و نوع سرویس خواب را نیز مشخص کنید. در یک اتاق خواب کوچک بهتر است از سرویس‌های با اجزا و تعداد کمتر استفاده کنید. اگر در این اتاق تعداد وسایل زیادی قرار دهید، فضای اتاق دلگیر و کوچک‌ به نظر خواهد رسید. در اتاق‌های بزرگ‌تر می‌توان تعداد مبلمان بیشتر و تخت‌های با ابعاد بزرگ‌تر خریداری کرد.

مورد دیگری که در انتخاب تخت خواب دو نفره اهمیت دارد، آشنایی با انواع تخت از نظر ابعاد است. تخت‌های دو نفره در سه مدل کویین، کینگ و کالیفرنیا کینگ تولید می‌شوند. تخت‌های کویین از نظر ابعاد کوچک‌تر هستند و عرضی حدود 150 تا 160 سانتی‌متر دارند. عرض تخت‌های کینگ تقریبا 180 سانتی‌متر است. تخت‌های کالیفرنیا کینگ نیز در حدود 2 متر عرض دارند و برای اتاق‌های بزرگ‌تر مناسب می‌باشند.

انواع سبک و مدل تخت دو نفره

تخت خواب دو نفره در انواع سبک‌ها و مدل‌های مختلف از جمله مدرن و کلاسیک طراحی و تولید می‌شود. برای انتخاب بهتر به سلیقه خود و همچنین سبک دکوراسیون منزل و اتاق خواب توجه کنید. در ادامه برخی از محبوب‌ترین مدل‌های تخت دو نفره شیک را بررسی خواهیم کرد.

تخت-خواب-دو-نفره
تصویر شماره 2 – سبک تخت خواب دو نفره را با توجه به علاقه خود و همچنین سبک طراحی سایر مبلمان اتاق خواب انتخاب نمایید.

تخت دو نفره کلاسیک

تخت‌های کلاسیک مانند سایر انواع مبلمان ساخته شده در سبک کلاسیک همواره طرفداران خاص خود را دارند. تخت خواب کلاسیک بسیار ظریف و با جزئیات طراحی می‌شود. این تخت‌ها معمولا همراه با تاج تخت ساخته می‌شوند. اگر به فضاهای لوکس علاقه دارید، این مدل تخت دو نفره شیک انتخاب خوبی برای شما خواهد بود.

تخت کلاسیک تولیکا چوب راش مدل ورتا
تخت کلاسیک تولیکا چوب راش مدل ورتا

تخت دو نفره اسپرت

اگر به سبک‌ها و مدل‌های امروزی علاقه دارید، یک تخت دو نفره اسپرت می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. این تخت‌ها به ویژه برای زوج‌های جوان پیشنهاد می‌شوند، چرا که ابعاد کوچک‌تر و وزن سبک‌تری نسبت به تخت‌های کلاسیک دارند. همچنین قیمت آن‌ها نیز مقرون به صرفه‌تر است.

تخت خواب دو نفره مدرن

تخت خواب‌های طراحی شده به سبک مدرن نیز یکی دیگر از گزینه‌های محبوب و پرکاربرد هستند. تخت‌های مدرن عموما ساده و شیک هستند و در آن‌ها از خطوط صاف و مستقیم استفاده می‌شود. این تخت‌ها عموما در رنگ‌های خنثی تولید می‌شوند و به راحتی با سایر وسایل ست خواهند شد.

تخت تولیکا مدل رونیکا
تخت تولیکا مدل رونیکا

تخت دو نفره به سبک روستیک

تخت‌های روستیک نیز نوع دیگری از تخت‌های خواب هستند که این روزها در فروشگاه‌های مبلمان بیشتر دیده می‌شوند. مبلمان سبک روستیک مشابه وسایل و مبلمان روستایی طراحی می‌شود. در تخت‌های این سبک معمولا از چوب‌های با رنگ طبیعی استفاده می‌کنند. اگر از علاقه‌مندان به سبک روستیک یا بوهو هستید، یک تخت روستیک متناسب با سلیقه شما خواهد بود.

جنس تخت دو نفره

مدل-تخت-دو-نفره
تصویر شماره 3 – متریال یکی از عوامل موثر بر مدل تخت دو نفره است که متناسب با سبک آن انتخاب می‌شود.

مورد دیگری که بر ظاهر و مدل تخت خواب تاثیرگذار است، جنس و متریال استفاده شده در ساخت آن است. می‌توان گفت که جنس تخت خواب دو نفره ارتباط مستقیمی با سبک آن دارد. به عنوان مثال در تخت‌های کلاسیک عموما از چوب‌های باکیفیت و گران‌قیمت استفاده می‌شود. به همین علت این مدل‌ها در زمره انواع تخت دو نفره شیک و لوکس قرار می‌گیرند. همچنین در تاج تخت‌های کلاسیک نیز معمولا جزئیات پیچیده مانند منبت‌کاری یا لمسه کاری‌هایی با پارچه‌های مخمل دیده می‌شود. در تخت دو نفره اسپرت و مدرن از چوب‌های سبک‌تر و در نتیجه ارزان‌تر استفاده می‌شود. همچنین ترکیب چوب و فلز نیز در تخت‌های مدرن و اسپرت به کار می‌رود. ترکیب‌های خلاقانه‌ای مانند چوب و پارچه نیز در برخی از تخت‌های مدرن و روستیک دیده می‌شوند که ظاهری امروزی و جذاب دارند. تاج این تخت‌ها نیز ساده و بدون جزئیات طراحی می‌شوند.

تخت تولیکا از چوب و پارچه گونی بافت مدل النا
تخت تولیکا از چوب و پارچه گونی بافت مدل النا

شاید وجود تنوع زیاد در انواع مبلمان اتاق خواب، خرید را برای شما به موضوعی گیج‌کننده تبدیل کرده باشد. اما با نکاتی که در مطلب امروز خواندید قطعا می‌توانید تصمیمات و انتخاب‌های بهتری داشته باشید. توجه به ابعاد و سبک تخت خواب دو نفره دو عامل مهم در خرید خواهد بود. در بخش سرویس اتاق خواب فروشگاه آنلاین هوم استایل می‌توانید انواع تخت‌ دو نفره شیک را در سبک‌ها و مدل‌های متنوع مشاهده و خریداری نمایید.