چه در حال برنامه‌ریزی برای ساخت یک خانه جدید باشید و چه قصد بازسازی منزل خود را داشته باشید، خرید سرامیک کف و کاشی دیوار حتما جزیی از اولویت‌هایتان خواهند بود. به همین علت آشنایی با جدیدترین طرح‌های کاشی و سرامیک می‌تواند در پروژه طراحی داخلی یا بازسازی منزل شما مفید باشد. در مطلب امروز هوم استایل این طرح‌های جدید را بررسی کرده و بهترین گزینه‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

در سال‌های اخیر و پس از همه‌گیری ویروس کرونا، طراحی منازل مسکونی اهمیتی بیش از پیش یافت. چرا که خانه‌ها در آن دوره علاوه بر عملکرد مسکونی، به دفتر کار، فضای تحصیل و مطالعه و حتی محل ورزش نیز تبدیل شدند. بنابراین راحتی و آسایش محیطی در کنار تنوع به خواسته‌های اصلی افراد تبدیل شدند. امسال و سال آینده نیز توجه به راحتی و ایجاد فضایی دلپذیر در اولویت طراحان داخلی و معماران قرار خواهند داشت. طرح‌های سرامیک کف و کاشی حمام و سرویس نیز از همین موضوع پیروی می‌کنند. در ادامه به توضیح بیشتر هر یک از این طرح‌های جدید می‌پردازیم.

سرامیک کف با طرح سنگ

یکی از طرح‌هایی که امسال مورد توجه قرار خواهد گرفت، سرامیک‌های با طرح سنگ خواهد بود. استفاده از طرح سنگ در کفپوش‌ها یکی از روش‌های ایجاد فضایی شیک و مجلل است. علاوه بر این در طراحی داخلی مینیمال و مدرن نیز می‌توان از این سرامیک‌ها بهره برد. از طرفی در سرامیک‌های با طرح سنگ، معمولا از رنگ‌های خنثی استفاده می‌شود. این موضوع در ایجاد آرامش ذهنی ساکنان مفید و موثر خواهد بود.

سرامیک 90*90 فاوانیا مدل داتیس
سرامیک 90*90 فاوانیا مدل داتیس

کاشی بین کابینت

همان‌طور که بسیار گفته شده، آشپزخانه قلب خانه است. بنابراین دکوراسیون این فضا تاثیر قابل توجهی بر طراحی کل خانه خواهد داشت. یکی از گزینه‌های مطرح سال جدید در طراحی آشپزخانه‌ها، استفاده از کاشی‌ بین کابینت است. به کار بردن این نوع کاشی‌ دیوار یکی از روش‌های افزودن رنگ و طرح به آشپزخانه‌ها است. به این ترتیب از یکنواخت شدن فضاها جلوگیری شده و تنوع بصری به آن‌ها افزوده خواهد شد. کاشی بین کابینتی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف از جمله کاشی‌های مینیاتوری تولید می‌شوند و سلیقه‌های مختلف را پوشش می‌دهند.

کاشی-بین-کابینت
تصویر شماره 1 – یکی از طرح‌های محبوب و جذاب در سال جدید استفاده از کاشی بین کابینت در طراحی آشپزخانه‌ها است.

توجه بیشتر به ارتباط فضاهای بیرون و درون

بدیهی است که نزدیکی به طبیعت، در ایجاد احساس آرامش نقشی کلیدی دارد. به همین علت این موضوع در کانون توجه معماران و طراحان داخلی قرار گرفته است. ساخت بالکن‌های بزرگ‌تر در آپارتمان‌ها و طراحی محوطه و باغ در حیاط ویلاها از جمله موارد اساسی در این رویکرد است. در این میان کفپوش‌ها نیز جایگاه خاص خود را دارند. ایجاد هماهنگی بیشتر بین کفپوش‌های فضاهای درون و بیرون یکی از این روش‌ها است که به یکپارچگی بیشتر در طراحی فضا کمک می‌کند.

کاشی استخری

یکی دیگر از طرح‌های جدید و مورد پسند امسال، استفاده از کاشی استخری در طراحی است. این کاشی‌ها در برابر رطوبت کاملا مقاوم هستند. بنابراین می‌توان از آن‌ها هم در فضاهای داخلی و هم در فضاهای بیرونی استفاده کرد. با توجه به اهمیت یافتن طراحی محوطه، از کاشی استخری می‌توان در طراحی استخرها، حوض‌ها و محوطه اطراف آن‌ها بهره برد. همچنین فضاهای مرطوب داخلی مانند حمام و سرویس بهداشتی و حتی آشپزخانه‌ها نیز محل مناسبی برای نصب کاشی استخری خواهند بود.

کاشی-استخری
تصویر شماره 2 – با توجه به اهمیت یافتن هر چه بیشتر طراحی محوطه و فضای باز، شاهد استفاده بیشتر از کاشی استخری در محوطه‌ها خواهیم بود.

پالت‌های رنگی مناسب برای سرامیک کف و کاشی حمام و سرویس

به منظور ایجاد فضایی آرامش‌بخش در منازل، کاربرد پالت‌های رنگی ملایم رو به افزایش است. در واقع به کمک رنگ‌های خنثی و نزدیک به طبیعت در سرامیک کف و دیوار می‌توانید این زمینه آرامش‌بخش را به وجود آورد. از طرف دیگر شاهد استفاده از رنگ‌های روشن و پرانرژی در جزئیات خواهیم بود. این رنگ‌ها را می‌توان در کاشی بین کابینت یا در کاشی حمام و سرویس مشاهده کرد. بنابراین می‌توان گفت که افزودن مقداری رنگ به پالت‌های رنگ خنثی یکی از طرح‌های محبوب امسال خواهند بود.

سرامیک 90*90 فاوانیا مدل الوین
سرامیک 90*90 فاوانیا مدل الوین

سرامیک‌های طرح پارکت

طرح دیگری که در سال پیش رو شاهد استفاده بیشتر از آن خواهیم بود، سرامیک‌های طرح پارکت است. این سرامیک‌ها ظاهر چوب طبیعی را دارند و به همین علت به فضا گرما می‌بخشند. در عین حال برخلاف پارکت‌ها نیاز به مراقبت چندانی ندارند و نگهداری و نظافت آن‌ها بسیار ساده است. این سرامیک‌ها به منظور استفاده در سبک‌های دکوراسیون مدرن، کلاسیک و روستیک گزینه کاملا مناسبی هستند. همچنین همواره ظاهری شیک و زیبا دارند و یکی از عناصر شاخص در فضاها خواهند بود. مزیت دیگر این سرامیک‌ها مقاومت آن‌ها در برابر رطوبت است که آن‌ها را به انتخابی جذاب برای حمام و سرویس بهداشتی تبدیل کرده است.

کاشی-دیوار
تصویر شماره 3 – تناسب و هماهنگی میان کاشی دیوار و کف به زیبایی و یکپارچگی بهتر دکوراسیون کمک خواهد کرد.

در مطلب امروز به جدیدترین طرح‌های سرامیک کف، کاشی دیوار و کاشی حمام و سرویس بهداشتی پرداختیم. تاکید طراحان داخلی و معماران در سال جدید بر آرامش و راحتی بیشتر افراد خواهد بود. به همین علت رنگ‌های ملایم، متریال‌های مقاوم و با طرح‌های نزدیک به طبیعت و همچنین ایجاد تنوع بصری از موارد مد نظر آن‌ها می‌باشد. اگر در حال انتخاب کاشی و سرامیک برای منزل خود هستید، با توجه به این موارد می‌توانید انتخاب بهتری داشته باشید. انتخاب پارکت، سرامیک و کاشی و به طور کلی پوشش کف و دیوار مناسب علاوه بر زیبایی دکوراسیون، ارزش مادی املاک را نیز افزایش خواهد داد. به همین علت توصیه ما به شما خرید محصولات زیبا، با کیفیت و مقاوم است.