یکی از مسائلی که فکر زوج‌های جوان را پیش و پس از ازدواج به خود مشغول می‌کند چگونگی چیدمان منزل و به ویژه دکوراسیون اتاق خوب عروس است. به عبارت دیگر زندگی در خانه یا آپارتمانی که مطابق با سلیقه زوج‌ها طراحی شده باشد، یکی از مهم‌ترین مواردی است که بعد از مراسم ازدواج مورد توجه قرار می‌گیرد. در مطلب امروز هوم استایل ایده‌هایی برای تزیین این اتاق و نکاتی راجع به رنگ اتاق خواب عروس و انتخاب وسایلی مانند سرویس اتاق خواب، مبل راحتی و حتی میز ناهارخوری را بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید. 

سلیقه هر دو نفر را در نظر بگیرید

یکی از اولین مواردی که در طراحی اتاق خواب عروس باید در نظر داشته باشید، سلیقه عروس و داماد است. ممکن است سلیقه و نظر هر دو فرد یکسان نباشد، در این صورت باید سلیقه هر دو نفر را به صورت ترکیبی استفاده کرد. اولین قدم برای حل تناقضات احتمالی، آگاهی از نیازها و علائق هر دو نفر است. با این کار درک بهتری از طراحی فضا خواهید داشت و می‌توانید نیازهای هر دو نفر را در دکوراسیون اتاق بگنجانید.

پالت رنگ اتاق خواب عروس

مورد بعدی انتخاب پالت رنگ مناسب است. برای این کار می‌توان از تصاویر و مبلمان مورد علاقه عروس و داماد جوان الهام گرفت. بهتر است پالت رنگی را به گونه‌ای آماده کنید که به سرعت خسته کننده و تکراری نشود. برای داشتن ظاهری لوکس و شیک در اتاق از رنگ‌هایی مانند طلایی و بنفش استفاده کنید. این رنگ‌ها حس تجمل را به ذهن منتقل می‌کنند و با بسیاری از رنگ‌ها به خوبی هماهنگ می‌شوند.

رنگ-اتاق-خواب-عروس
تصویر شماره 1 – در انتخاب رنگ اتاق خواب عروس می‌توانید با ترکیبی از رنگ‌های خنثی برای دیوارها و رنگ‌هایی مانند طلایی و بنفش در مبلمان ظاهری شیک و لوکس به وجود آورید.

استفاده بهینه از فضای موجود

طراحی بهینه و استفاده مناسب از فضای موجود، یکی از نکات حائز اهمیت برای زوج‌های جوان است. زندگی در آپارتمان‌های کوچک امروزی، ضرورت این نکته را به خوبی مشخص می‌کنند. با یک طراحی حساب شده می‌توان اتاق خواب عروس و داماد جوان را به فضایی راحت و آرامش‌بخش تبدیل کرد. ممکن است بتوان بخشی از اتاق را به فضای کار اختصاص داد و طراحی دکوراسیون را کاربردی‌تر کرد. ایده جذاب دیگر قرار دادن یک میز ناهارخوری کوچک و ایجاد فضایی دنج برای صرف صبحانه یا عصرانه است. خرید کمدهای مناسب و در نظر گرفتن فضای کافی برای ذخیره‌سازی نیز بخش مهمی از طراحی بهینه فضا خواهد بود.

کمد درب ریلی چوبی سفید آپادانا مدل کویین
کمد درب ریلی چوبی سفید آپادانا مدل کویین

انتخاب سرویس اتاق خواب

تخت و سرویس خواب معمولا نقطه کانونی و شاخص هر اتاق خواب هستند. به همین علت در زمان خرید بهتر است گزینه‌ای را انتخاب نمایید که از هر نظر برای شما مناسب باشد. تخت‌های دارای تاج می‌توانند ظاهری لوکس‌تر به دکوراسیون اتاق خواب عروس بیفزایند. مورد دیگر توجه به ابعاد تخت خواب است، پیش از خرید حتما محل قرارگیری تخت را اندازه‌گیری کنید و سپس اقدام به خرید نمایید. اگر به اندازه کافی فضا در اختیار دارید، خرید دو میز پاتختی نیز به تکمیل سرویس خواب و کاربردی‌تر شدن فضا کمک خواهد کرد.

سرویس-اتاق-خواب
تصویر شماره 2 – با تاکید بر سرویس اتاق خواب این بخش از فضا را به نقطه کانونی دکوراسیون تبدیل نمایید.

رنگ دیوارها در اتاق خواب

رنگ‌های روشن و خنثی مانند بژ، خاکستری یا سفید برای دیوارهای آپارتمان یک زوج جوان و به ویژه اتاق خواب عروس انتخاب بسیار مناسبی هستند. این رنگ‌ها امکان ایجاد تغییرات سریع در دکوراسیون را فراهم می‌کنند. همچنین در فضاهایی با دیوارهای خنثی می‌توانید از انواع مبلمان با رنگ‌ها و طرح‌های مختلف استفاده کنید. اگر نگران یکنواخت شدن دیوارها هستید می‌توانید در یکی از دیوارها از یک کاغذ دیواری شیک و متناسب با پالت رنگ اتاق استفاده نمایید. با این کار ظاهر دکوراسیون بسیار چشمگیر و جذاب خواهد شد. 

افزودن یک مبل راحتی به دکوراسیون

اضافه کردن یک مبل و تعدادی صندلی به دکوراسیون اتاق خواب، راحتی و آسایش شما را بیشتر خواهد کرد. به عبارت دیگر با ایجاد زون‌های مختلف فضایی در دکوراسیون، فضای اتاق کاربردی‌تر خواهد شد. همان‌طور که اشاره کردیم خرید یک میز ناهارخوری کوچک نیز در همین زمینه می‌تواند مفید باشد. بنابراین در صورت امکان ایجاد فضای نشیمن و صبحانه‌خوری را نیز در طراحی اتاق خواب عروس در نظر بگیرید.

مبل راحتی تولیکا مدل رونیکا
مبل راحتی تولیکا مدل رونیکا

نورپردازی اتاق خواب عروس

نحوه نورپردازی اتاق خواب می‌تواند تفاوت زیادی در فضا ایجاد کند. به همین دلیل به کار بردن لوازم روشنایی مناسب در دکوراسیون اهمیت دارد. نورپردازی می‌تواند باعث گرم‌تر و صمیمی‌تر شدن فضا یا تاکید بر یک بخش خاص در اتاق خواب شود. در زمان طراحی لوازم روشنایی را به صورت هدفمند و فکر شده تهیه نمایید. بهتر است که از چند منبع نور و در بخش‌های مختلف استفاده کنید. همچنین برای خلاقانه‌تر کردن اتاق می‌توانید یک یا چند چراغ دکوری نیز خریداری نمایید.

چراغ آویز دکوری وودوهوم مدل VL21984
چراغ آویز دکوری وودوهوم مدل VL21984

به کار بردن لوازم دکوراتیو و گیاهان آپارتمانی

نکته آخر در طراحی دکوراسیون اتاق خواب زوج‌های جوان مربوط به چگونگی به کار بردن لوازم دکوراتیو و تزیینی در فضا است. مانند فضاهای دیگر در دکوراسیون، در این اتاق نیز می‌توانید از اکسسوری‌هایی مانند کوسن‌های رنگی یا لوازم دکوراتیو برای ایجاد تنوع بیشتر در فضای اتاق خواب استفاده نمایید. نصب تابلوهای نقاشی یا عکس‌های خانوادگی نیز ایده خوبی در طراحی اتاق خواب است. همچنین با چند گیاه آپارتمانی می‌توان محیطی سرزنده و شاداب به وجود آورد و کیفیت هوا را نیز بهبود بخشید.

دکوراسیون-اتاق-خواب-عروس
تصویر شماره 3 – به کمک گیاهان آپارتمانی، اشیا تزیینی و تابلوهای نقاشی دکوراسیون اتاق خواب عروس را متنوع‌تر و جذاب‌تر کنید.

اگر در حال طراحی اتاق خواب عروس هستید نکاتی که در مطلب امروز مورد بررسی قرار دادیم را مد نظر داشته باشید. در طراحی دکوراسیون اتاق خواب یک زوج جوان، ایجاد تعادل در رنگ‌ها و توجه به سلیقه هر دو نفر اهمیت ویژه‌ای دارد. همچنین با استفاده از مبلمان مناسب مانند سرویس اتاق خواب، مبل راحتی و میز ناهارخوری، می‌توانید فضایی دلنشین و آرامش‌بخش ایجاد کنید. برای خرید انواع مبلمان با کیفیت برای این فضا از بخش اتاق خواب در فروشگاه آنلاین هوم استایل دیدن فرمایید.