در طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان باید دو عامل زیبایی و کاربردی بودن را به طور همزمان در نظر بگیرید. در واقع در اتاق یک نوجوان علاوه بر نشان دادن شخصیت و علاقه‌مندی‌های او باید از فضا نیز به طور بهینه استفاده شود. به این منظور باید با اصول و نکاتی آشنا باشید که در مطلب امروز هوم استایل قصد داریم به آن‌ها بپردازیم. همچنین در خرید مبلمان و طراحی کمد دیواری اتاق خواب نوجوان نیز باید مواردی را مد نظر قرار دهید. اگر در حال طراحی اتاق فرزند نوجوان خود هستید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

چگونه دکوراسیون اسپرت اتاق نوجوان را طراحی کنیم؟

تفاوت اصلی طراحی اتاق نوجوان با اتاق بزرگسالان در این است که نوجوانان در حال رشد و تغییر هستند. این رشد و تغییر باعث می‌شود که سلیقه و نیازهای آن‌ها نیز دچار دگرگونی شود. از این جهت طراحی اتاق نوجوانان با اتاق خواب افراد بزرگسال تفاوت خواهد داشت. در ادامه به چند نکته که در طراحی دکوراسیون اسپرت اتاق نوجوان و انتخاب وسایلی مانند تخت، کمد و مدل کتابخانه اتاق نوجوان اهمیت دارد می‌پردازیم.

تخت چوبی کاراملی تک نفره آپادانا مدل هاروارد
تخت چوبی کاراملی تک نفره آپادانا مدل هاروارد

انتخاب رنگ‌های مناسب

یکی از مهم‌ترین عناصر در طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان انتخاب رنگ می‌باشد. برای ایجاد یک حال و هوای اسپرت در دکوراسیون اتاق بهتر است که از طیف‌های مختلف رنگ‌های سرد مانند آبی، خاکستری یا سبز استفاده کنید. بهتر است به کمک این رنگ‌ها یک زمینه مناسب برای قرار گرفتن سایر وسایل دکوراسیون ایجاد نمایید. همچنین رنگ‌های مورد علاقه فرزند نوجوان خود را نیز حتما در پالت رنگی دکوراسیون ترکیب کنید و به کار ببرید.    

دکوراسیون-اسپرت-اتاق
تصویر شماره 1 – پالت رنگ دکوراسیون اسپرت اتاق نوجوان می‌تواند ترکیبی از رنگ‌های طیف سرد و مقدار اندکی از رنگ‌های گرم باشد.

مبلمان اتاق اسپرت نوجوان

مورد دیگری که در دکوراسیون اتاق فرزند نوجوان شما نقش مهمی ایفا می‌کند، انتخاب مبلمان مناسب و کاربردی است. انواع مبلمان با طرح‌های مدرن و اسپرت بهترین گزینه‌ها در این سبک طراحی هستند. از ویژگی‌های مبلمان مدرن می‌توان به سادگی خطوط و تاکید بر کاربردی بودن وسایل اشاره کرد. اما تنوع انواع مبلمان بسیار زیاد است، به همین علت در ادامه مهم‌ترین لوازمی که در دکوراسیون اسپرت اتاق نوجوان به آن‌ها نیاز خواهید داشت را فهرست کرده‌ایم.

دکوراسیون-اتاق-نوجوان
تصویر شماره 2 – انتخاب تخت خواب و فضای مناسب برای ذخیره‌سازی از جمله مهم‌ترین نکات طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان است.

تخت خواب

خرید یک تخت خواب راحت و استاندارد، بر کیفیت خواب فرزند نوجوان شما تاثیر قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت. بنابراین حتما از کیفیت ساخت و استاندارد بودن تخت خواب مطمئن شوید و سپس اقدام به خرید آن نمایید.

میز مطالعه و صندلی استاندارد

میز مطالعه یکی دیگر از وسایل مورد نیاز اتاق نوجوانان می‌باشد. چرا که نوجوانان ساعات زیادی از روز را به انجام دادن تکالیف یا استفاده از لپ‌تاپ می‌گذرانند. به همین علت داشتن یک میز و صندلی استاندارد و ارگونومیک به سلامت ستون فقرات آن‌ها کمک خواهد کرد.

کمد دیواری اتاق خواب نوجوان

بهتر است که انتخاب کمد دیواری اتاق خواب نوجوان از ابتدای طراحی در نظر گرفته شود. اگر در طرح اولیه کمد دیواری وجود نداشته باشد می‌توانید با خرید انواع کمد لباس و دراور نیاز به فضای ذخیره‌سازی را برطرف کنید.

کتابخانه

نوجوانان معمولا به علت تغییر سلایق و علایق به فضای زیادی برای وسایل خود نیاز دارند. کتابخانه‌ها و شلف‌ها می‌توانند وسایل مناسبی برای قرار دادن لوازم و وسایل آن‌ها باشند. در انتخاب مدل کتابخانه اتاق نوجوان به هماهنگی آن با سایر وسایل از جمله میز و صندلی و تخت توجه داشته باشید.

سرویس خواب چوبی آپادانا مدل رامونا
سرویس خواب چوبی آپادانا مدل رامونا

نورپردازی مناسب

یکی از اصول مهم طراحی داخلی، چگونگی نورپردازی فضاها می‌باشد. نورپردازی مناسب می‌تواند بهره‌وری افراد را تا حد زیادی افزایش دهد. از طرفی نور ناکافی در دکوراسیون اتاق نوجوان باعث خواهد شد که آن‌ها نتوانند به خوبی بر دروس و تکالیف خود تمرکز کنند. به منظور ایجاد نورپردازی مناسب از چراغ‌های مطالعه و آباژورها در کنار چراغ‌های سقفی و دیواری استفاده نمایید.  

استفاده از اکسسوری‌ها و لوازم جانبی

علاوه بر مبلمان اصلی که شامل تخت خواب، میز و صندلی، کمد دیواری اتاق خواب نوجوان و کتابخانه می‌باشند، افزودن برخی لوازم جانبی نیز به تکمیل شدن طراحی داخلی کمک خواهد کرد. وسایلی مانند مجسمه‌ها، پوستر تیم فوتبال مورد علاقه فرزندتان و قاب عکس‌هایی از دوران کودکی او می‌توانند به زیباتر شدن دکوراسیون اتاق نوجوان کمک کنند. همچنین این وسایل باعث به وجود آمدن احساس تعلق بیشتر به فضای اتاق در فرزند شما نیز خواهند شد.

در نظر گرفتن فضایی برای ورزش

ورزش کردن در سنین کودکی و نوجوانی در تامین سلامت جسم و روان فرزند شما اهمیت بسیار زیادی دارد. از این منظر اگر در اتاق نوجوانان جایی برای تمرینات ورزشی در نظر بگیرید به سلامت هر چه بیشتر او کمک خواهید کرد. در این فضا از یک تشک ورزشی و توپ‌های پلاستیکی نرم می‌توانید استفاده نمایید.

اتاق-خواب-نوجوان
تصویر شماره 3 – افزودن فضای ورزش به اتاق خواب نوجوان به افزایش سلامت جسم و روان او خواهد انجامید.

در مطلب امروز هوم استایل به نکات اصلی طراحی دکوراسیون اسپرت اتاق نوجوان پرداختیم. همان‌طور که گفته شد برای داشتن یک طراحی مناسب ابتدا باید پالت رنگی را مشخص نمایید. در پالت رنگی اتاق اسپرت نوجوان از رنگ‌های طیف سرد مانند آبی یا سبز استفاده کنید. برای ایجاد تنوع نیز می‌توانید از رنگ‌های طیف گرم در اکسسوری‌ها و تزئینات دکوراسیون بهره ببرید. مورد مهم دیگر در طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان، خرید وسایل و مبلمان مناسب مانند مدل کتابخانه و تخت است که در زیبایی و کاربردی بودن فضا تاثیر قابل توجهی دارند. به این منظور باید از فروشگاه‌ها و برندهای معتبر مبلمان و لوازم خانگی خرید خود را انجام دهید. ما در فروشگاه آنلاین هوم استایل انواع وسایل و مبلمان دکوراسیون اتاق کودک و نوجوان را با بهترین کیفیت ارائه می‌کنیم. برای مشاهده و خرید این وسایل می‌توانید به بخش اتاق خواب کودک و نوجوان در وبسایت ما مراجعه فرمایید.