چه در خانه کار کنید و چه دفتر کار مخصوص به خود را داشته باشید، برای سپری کردن یک روز کاری ایده‌آل به مبلمان اتاق کار نیاز خواهید داشت. مبلمان اداری مناسب و کاربردی به افراد کمک می‌کند که بازدهی بیشتری در ساعات کاری داشته باشند. در مطلب امروز هوم استایل مبلمان اداری مورد نیاز یک دفتر کار خلاقانه را به شما معرفی خواهیم کرد. بنابراین اگر قصد طراحی یا تغییر دکوراسیون دفتر کار خود را دارید تا پایان با ما همراه باشید.

میز و صندلی ارگونومیک

احتمالا با شنیدن عبارت مبلمان اداری ، میز و صندلی اولین‌ مواردی هستند که به فکر خطور می‌کنند. در واقع ابتدایی‌ترین وسایل برای داشتن یک اتاق کار یک میز و صندلی مناسب است. بهتر است از یک میز استاندارد و یک صندلی ارگونومیک استفاده نمایید. میزهای اداری استاندارد ارتفاع مناسبی دارند و سطح کافی برای کار را در اختیار شما قرار می‌دهند. صندلی‌های ارگونومیک نیز متناسب با بدن طراحی می‌شوند و قابلیت تنظیم ارتفاع و پشتی صندلی را دارند. با داشتن یک میز و صندلی مناسب می‌توانید ساعات کاری خود را با آسایش و راحتی بیشتری سپری کنید.

مبلمان-مدرن-اداری
تصویر شماره 1 – در مبلمان مدرن اداری از خطوط ساده و فرم‌های هندسی استفاده می‌شود. این نوع مبلمان برای فضاهای کار امروزی کاملا مناسب هستند.

کمدها، فایل‌ها و قفسه‌ها

 مبلمان اداری دیگری که در هر دفتر کار مورد نیاز هستند، وسایلی برای دسته‌بندی و طبقه‌بندی می‌باشند. این وسایل شامل انواع کمد، فایل و قفسه بوده که در ابعاد مختلف و طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون قابل خریداری هستند.

اگر قصد دارید در دفتر کار خود از مبلمان مدرن اداری استفاده کنید، بهتر است به سراغ لوازم ساخته شده از ام دی اف، فلز و شیشه بروید. اگر به مبلمان اداری لوکس تمایل دارید، انواع چوبی در ترکیب با فلزهای طلایی گزینه‌های مناسبی خواهند بود.

علاوه بر متریال، رنگ‌ها نیز نقش مهمی در دکوراسیون فضاهای اداری ایفا می‌کنند. در فضاهای کار معمولا از رنگ‌های خنثی برای دیوارها، سقف و کف استفاده می‌شود. رنگ‌های خنثی مانند طوسی، سفید یا کرم به تمرکز بهتر حین کار کمک خواهند کرد. در مبلمان و اکسسوری‌ها می‌توان از رنگ‌هایی مانند آبی، زرد، بنفش یا سبز استفاده کرد.

چیدمان صحیح مبلمان اداری

پس از انتخاب میز و صندلی مناسب، مهم است که به چیدمان صحیح آن‌ها نیز توجه کنید. جهت قرارگیری میز باید بر اساس جهت نمایشگر رایانه یا لپ‌تاپ و میزان تابش نور مشخص شود. تابش مستقیم و خیره‌کننده بر روی صفحه نمایشگر، چشم‌ها را خسته می‌کند و منجر به خطای دید می‌شود. با انتخاب موقعیت مناسب نشستن می‌توانید از این آسیب در امان بمانید. بهترین حالت قرارگیری میز به گونه‌ای است که نور از سمت راست یا چپ بتابد و نه از روبه‌رو یا پشت سر.

همچنین چیدمان کتابخانه‌ها، فایل‌ها و قفسه‌ها باید به صورتی باشد که دسترسی ساده و آسان به آن‌ها وجود داشته باشد. فاصله میان قفسه‌ها و سایر وسایل نیز باید به افراد اجازه حرکت و جابه‌جایی بدون مشکل را بدهد.

چیدمان-مبلمان-اداری
تصویر شماره 2 – چیدمان مبلمان اداری را به صورتی انجام دهید که حرکت افراد به سادگی و بدون مشکل ممکن باشد.

 

مبلمان فضای استراحت

در دفاتری که فضای مجزایی به استراحت کارکنان اختصاص داده شود، بهره‌وری بالاتر خواهد رفت. این اتاق استراحت را می‌توان به دو بخش تقسیم کرد: فضای نشیمن و یک آشپزخانه کوچک. در بخش نشیمن می‌توان از مبل‌های راحتی و چند میز کوچک استفاده کرد. با یک چای‌ساز، قهوه‌جوش و یک ماکروفر نیز یک آشپزخانه اداری ایده‌آل خواهید داشت.

تجهیزات الکترونیکی و روشنایی

مبلمان مدرن اداری دیگری که در یک دفتر کار امروزی نیاز خواهید داشت، تجهیزات و لوازم الکترونیک و روشنایی است. تجهیزات الکترونیکی طیف گسترده‌ای را در بر می‌گیرند که از جمله آن‌ها می‌توان به کامپیوترها، پروژکتورها و صفحات نمایش اشاره کرد. همچنین در یک دفتر کار به لوازم روشنایی مناسب نیاز خواهید داشت. ترکیبی از لوسترهای مرکزی، چراغ‌های دیواری و چراغ مطالعه می‌تواند نور مورد نیاز جهت کار را تامین کند.

مبلمان فضای انتظار

معمولا به صورت روزانه تعدادی مراجعه‌کننده یا مشتری نیز در دفاتر کار حضور دارند. به همین علت مهم است که برای آن‌ها نیز فضای مناسبی طراحی شود. به ویژه اگر مشتریان و مراجعه‌کنندگان زمانی را برای انجام خدمات منتظر بمانند. بهتر است یک بخش مجزا به فضای انتظار اختصاص داده شود. در این فضا از صندلی انتظار و تعدادی میز استفاده کنید. همچنین قرار دادن تعدادی گل و گیاه و تابلوهای نقاشی یا عکاسی می‌تواند از یکنواخت شدن فضا جلوگیری کند.

مبلمان-اداری-لوکس
تصویر شماره 3 – اگر قصد استفاده از مبلمان اداری لوکس را در دفتر کار خود دارید، به سراغ وسایلی با جزئیات بیشتر بروید.

لوازم دکوراتیو در دکوراسیون دفتر کار

علاوه بر وسایل کاربردی در دفتر کار، استفاده از لوازم دکوراتیو به ارتباط بهتر کارکنان با فضا کمک خواهد کرد. وسایلی مانند تابلوها، ساعت یا مجسمه‌های کوچک می‌توانند یکنواختی فضاهای کار را تا حدی تلطیف کنند. بهتر است علاوه بر فضای انتظار در فضای کار نیز از گیاهان و گل‌ها استفاده نمایید. گل‌ها می‌توانند باعث سرزندگی و دلپذیرتر شدن دکوراسیون شوند.

در مطلب امروز دیدیم که چگونه می‌توان با ایده‌ها و مبلمان اداری مناسب می‌توان از فضای خود نهایت استفاده را ببرید. برای خرید انواع مبلمان اتاق کار می‌توانید به فروشگاه آنلاین هوم استایل مراجعه فرمایید. در فروشگاه ما انواع مبلمان مناسب محیط اداری و همچنین مبلمان فضای انتظار از جمله صندلی انتظار و میزهای پذیرایی را در طرح‌های گوناگون مشاهده خواهید کرد. همچنین ما این امکان را فراهم کرده ایم تا از برترین تولید کننده های صندلی و مبلمان اداری در ایران با تخفیف ویژه خرید کنید. بدین منظور حتما به پیج صندلی اروند و استیل هامون سر بزنید.