درست است که در فصل تابستان نیازی به روشن کردن شومینه نخواهید داشت اما این به معنای نادیده گرفتن آن‌ در دکوراسیون نیست. می‌توان گفت که شومینه‌ها در ماه‌های سرد سال به نقطه کانونی اتاق نشیمن یا دکوراسیون اتاق خواب تبدیل شده و در ماه‌های گرم فراموش می‌شوند. اما با صرف کمی وقت و حوصله می‌توانید این موضوع را تغییر دهید. تزیین شومینه‌ها در ماه‌های گرم سال جلوه‌ای متمایز به آن‌ها خواهد داد و تفاوت زیادی در ظاهر دکوراسیون ایجاد خواهد کرد. در واقع بهار و تابستان زمان مناسبی برای تمیز کردن شومینه و تزیین آن متناسب با فصل است. در مطلب امروز هوم استایل ما ایده‌های جذابی از تزیین انواع شومینه زمینی و شومینه دیواری را گردآوری کرده‌ایم. این ایده‌ها به شما کمک خواهند کرد که به راحتی دکوراسیون تابستانی اتاق نشیمن منزل خود را آماده کنید. با ما همراه باشید. 

استفاده از گل و گیاه برای تزیین شومینه

یکی از روش‌های بسیار خوب برای تزیین شومینه‌ها در تابستان استفاده از گل‌ها و گیاهان مختلف است. تابستان زمان خوبی برای پاکسازی داخل شومینه و قرار دادن چند گلدان پر از گل درون آن است. به وسیله یک مجموعه از گیاهان که در داخل و طاقچه بالای شومینه‌ها قرار می‌گیرند، می‌توانید فضایی سبز و با طراوت به وجود آورید. برای این کار می‌توانید گل‌هایی مانند رز را در کنار برگ‌های سرخس به کار ببرید یا از گیاهان آپارتمانی مانند سانسوریا استفاده نمایید.

شومینه-زمینی
تصویر شماره 1 – با قرار دادن تعدادی گلدان پر از گل و گیاه داخل شومینه زمینی ، فضای نشیمن را دلپذیرتر کنید.

اکسسوری‌ها و لوازم دکوراتیو

حالا که قرار است شومینه‌ها چند ماه خاموش بمانند، چرا فضای آن‌ها را به یک گالری هنری کوچک تبدیل نمی‌کنید؟ قرار دادن شمع‌ها، مجسمه‌های کوچک و قاب عکس‌ها ایده جذابی برای زیباتر کردن شومینه گازی یا شومینه برقی شما خواهد بود. در این مدت می‌توانید بدون نگرانی از آسیب دیدن وسایل بر اثر گرما، آن‌ها روی طاقچه بالای شومینه‌ها یا پیشانی آن‌ها بچینید. منظور از پیشانی شومینه‌ها دهانه ورودی آن‌ها است که در فصول سرد غیر قابل استفاده است.

شومینه آماده سنگی مدل s95 پرینس با سنگ دهبید
شومینه آماده سنگی مدل s95 پرینس با سنگ دهبید

آینه‌ها را فراموش نکنید

فصل تابستان طولانی‌ترین روزهای سال و بیشترین میزان نور طبیعی را در اختیار ما قرار می‌دهد. پس چرا از این فرصت به بهترین شکل استفاده نکنیم؟ پیشنهاد ما نصب آینه‌های بیشتر در خانه و در نتیجه روشن‌تر کردن فضاهای داخلی است. قسمت بالای شومینه‌ها محل بسیار مناسبی برای این کار است. اگر اتاق نشیمن کوچک و کم‌نوری دارید، با نصب تعدادی آینه، همان فضا به اتاق نشیمنی دلباز و پر نور تبدیل خواهد شد.  

تزیین-شومینه
تصویر شماره 2 – نصب آینه‌ بر روی دیوار بالای شومینه‌ها، باعث دلبازتر شدن خانه شما خواهد شد.

نصب تعدادی تابلوی نقاشی

روش دیگری که برای دکوراسیون شومینه گازی و برقی در فصل تابستان بسیار محبوب است، نصب تابلوهای نقاشی بر روی دیوار بالای شومینه است. این کار علاوه بر استفاده مناسب از دیوارها به فضای نشیمن نیز رنگ و جذابیت بصری می‌افزاید. برای اجرای این ایده یک یا چند تابلوی نقاشی با رنگ‌ها و طرح‌های مورد علاقه و متناسب با دکوراسیون منزلتان انتخاب نمایید و آن‌ها را روی دیوار نصب کنید. همچنین می‌توانید این ایده را به صورت ترکیبی از تابلوهای نقاشی و آینه اجرا نمایید و جذابیت فضا را چند برابر کنید.

شومینه-دیواری
تصویر شماره 3 – یک تابلوی نقاشی در بالای شومینه دیواری یا زمینی می‌تواند ظاهری مدرن و امروزی به اتاق نشیمن شما ببخشد.

نصب تلویزیون بر روی دیوار بالای شومینه

مورد بعدی که به آن می‌پردازیم، نصب تلویزیون است. بسیاری از تلویزیون‌های امروزی امکان نصب بر روی دیوار را نیز دارند. این موضوع فرصت مناسبی برای یک تغییر دکوراسیون محسوب می‌شود. با جابه‌جایی تلویزیون و قرار دادن آن در قسمت بالای شومینه‌ دیواری یا شومینه زمینی می‌توانید به مدت چند ماه فضای جدیدی را تجربه کنید. توجه داشته باشید که در فصول سرد و با روشن کردن شومینه، حتما تلویزیون را به محل دیگری انتقال دهید.

تغییر چیدمان مبلمان

ایده جذاب بعدی ادغام فضای جلوی شومینه‌ها با فضای نشیمن است. در فصول سرد این بخش از فضا معمولا خالی است و مبل‌ها در اطراف شومینه و با مقداری فاصله چیده می‌شوند. اما در ماه‌های گرم می‌توانید مبل‌ها را جابه‌جا کنید و جلوی شومینه گازی بچینید. در صورت بلند بودن ارتفاع سنگ جلوی شومینه‌ها نیز می‌توانید از آن‌ها به عنوان میز استفاده کنید. ایده دیگر در همین زمینه قرار دادن تعدادی کوسن بر روی سنگ و تبدیل کردن آن به فضایی دنج برای نشستن است.

تزیین شومینه زمینی با صفحات و پنل‌های جذاب

 برخی از افراد ترجیح می‌دهند که دهانه شومینه‌های زمینی را در فصول گرم به طور کامل مسدود کنند. اگر شما نیز جز این دسته از افراد هستید، می‌توانید این کار را به گونه‌ای انجام دهید که طراحی دکوراسیون را زیباتر کند. استفاده از پنل‌های کوچک که طرح‌های جذابی دارند ایده خوبی برای این کار است. اگر پنل و صفحه مورد نظرتان را پیدا نکردید، خودتان می‌توانید با وسایلی مانند چوب‌های بالسا، مقوا و کاغذ رنگی، پنل مورد علاقه خود را بسازید.  

شومینه برقی مدرن لوکس 150 سانت
شومینه برقی مدرن لوکس 150 سانت

در مجموع باید دقت داشته باشید که برای دکوراسیون شومینه‌ها در فصل تابستان از وسایلی استفاده کنید که بر نقش شومینه به عنوان نقطه کانونی تاکید کنند. به کمک ایده‌هایی که در مطلب امروز به شما معرفی کردیم و همچنین خلاقیت خود به سادگی قادر خواهید بود که فضای جذابی در دکوراسیون تابستانی منزلتان ایجاد کنید. اگر به فکر خرید اکسسوری‌ها و عناصر دکوراتیوی مانند جاشمعی یا آینه هستید به بخش مبلمان و دکور در فروشگاه آنلاین ما مراجعه نمایید. همچنین اگر قصد خرید یک شومینه برقی یا گازی را دارید ما در بخش شومینه و بخاری انواع شومینه‌ها از جمله شومینه برقی را با بهترین کیفیت ارائه می‌کنیم. با هوم استایل خریدی سریع و آسان را تجربه کنید.